Poranny przegląd sportowy - 3 sierpnia 2015.
  • Poranny przegląd sportowy (Czwórka/Audycja nr 1)
Tour de Pologne
Tour de Pologne Foto: Wikipedia/Sebastian Maćkiewicz

Rozpoczął się największy w Polsce wyścig kolarski. Pierwszy etap Tour de Pologne 122 kilometry w Warszawie wygrał Niemiec Marcel Kittel. Na finiszu Niemiec wyprzedził Australijczyka Caleba Iłena (Orica-GreenEdge) i Włocha Nicolo Bonifazio (Lampre Merida). Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step) zajął dziewiąte miejsce. Dziś Kittel wystartuje w żółtej koszulce. Dzięki bonifikatom Niemiec wyprzedza w klasyfikacji generalnej Ewana o cztery, a Bonifazio o sześć sekund. Kwiatkowski traci do niego dziesięć sekund.

Polska sztafeta pływaków 4x100 m stylem dowolnym zajęła piąte miejsce w finale mistrzostw świata w Kazaniu. Paweł Korzeniowski, Kacper Majchrzak, Jan Hołub i Konrad Czerniak ustanowili nowy rekord Polski i wywalczyli tym samym kwalifikację olimpijską w tej konkurencji. Polki w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym popłynęły w składzie Katarzyna Wilk, Alicja Tchórz, Aleksandra Urbańczyk i Anna Dowgiert i także pobiły rekord kraju - 3.40,89. Biało-czerwone zajęły 12. miejsce, które również dało im prawo startu na igrzyskach w Rio de Janeiro.

Więcej informacji w Porannym przeglądzie sportowym przygotowanym przez Norberta Michalaka. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.