X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Egzamin dojrzałości jako... jednostka chorobowa?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 14:20
- Jestem przekonana, że matura stała się w ostatnim czasie jednym z czynników nerwicorodnych. Szkoła kładzie nacisk na ten egzamin i młodzież tego nie wytrzymuje - przekonywała prof. Wanda Półtawska w audycji z 1984 roku.
Audio
  • W urodzinowym cyklu "Cztery dychy" sprawdzamy kondycję psychiczną maturzystów w latach 80. (Audycja nr 1/Czwórka)
Maturzyści, którzy zdawali egzamin dojrzałości w połowie lat 80. także narzekali na stres, przemęczenie oraz wysokie wymagania ciała pedagogicznego
Maturzyści, którzy zdawali egzamin dojrzałości w połowie lat 80. także narzekali na stres, przemęczenie oraz wysokie wymagania ciała pedagogicznegoFoto: PAP/Jan Morek

Doktor nauk medycznych oraz specjalista w dziedzinie psychiatrii, a także profesor Papieskiej Akademii Teologicznej gościła w programie "Ośrodek Higieny Psychicznej w Krakowie" poświęconym kondycji ówczesnych licealistów i maturzystów. Lista przypadłości, z którymi borykali się uczniowie, była długa: bezsenność, gorączka, bóle brzucha, dygotanie rąk. - To nie tylko kwestia słabej odporności psychicznej, ale również psychofizycznej - wyjaśniała prof. Półtawska i podpowiadała, jakie formy aktywności mogą zahartować ducha młodzieży z lat 80.

***

Tytuł audycji: "Audycja nr 1" 

Prowadzą: Mariusz Infulecki i Ula Kaczyńska

Data emisji: 4.05.2016

Godzina emisji: 8.00

kul/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak