Mariusz Wawrzyńczyk: chciałbym przemawiać do ludzi muzyką

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2015 11:47
- Utwory autorskie, premierowe, są najważniejsze. Śpiewanie coverów nie do końca ma sens. Nigdy nie będzie się lepszym od oryginału, bo każdy artysta jest inny - mówił w Czwórce.
Audio
  • Rozmowa z Mariuszem Wawrzyńczykiem o jego dzieciństwie, miłości do muzyki i planach, związanych z nagraniem płyty (Czwórka/Strefa Prywatna)
Mariusz Wawrzyńczyk opowiedział w rozmowie z Kasią Węsierską o swojej drodze do wokalnej kariery, ale także planach na przyszłość
Mariusz Wawrzyńczyk opowiedział w rozmowie z Kasią Węsierską o swojej drodze do wokalnej kariery, ale także planach na przyszłość Foto: TaJo Photography/mat. pras.

Mariusz Wawrzyńczyk i Kasia Węsierska w studiu Mariusz Wawrzyńczyk i Kasia Węsierska w studiu

Muzyka jest z nim od dziecka. Śpiewał w domach kultury, jeździł na festiwale, brał udział w warsztatach wokalnych. - Wciąż chciałem się szkolić i dziś widzę, że to była dobra droga - mówił wokalista w rozmowie z Kasią Węsierską. Teraz na swoim koncie ma już kilka singli i dwie płyty, nagrane we współpracy z zespołami rockowymi. - Będą kolejne produkcje, ale zwieńczeniem tego, co robię, byłaby debiutancka, solowa płyta - mówił Wawrzyńczyk i przyznał, że to właśnie dzięki muzyce odkrywa się przed ludźmi i że dzięki niej słuchacze mogą usłyszeć, jaki jest naprawdę.

W "Strefie prywatnej" Wawrzyńczyk zdradził, co jeszcze chciałby w życiu osiągnąć przed ukończeniem 70. roku życia. Wspominał także swój występ podczas tegorocznego konkursu Debiutów na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie w duecie z Justyną Panfilewicz, wykonał piosenkę z repertuaru Skaldów. A Urszula Dudziak opowiedziała w rozmowie z Czwórką o swojej znajomości z artystą.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: Mariusz Wawrzyńczyk (piosenkarz, laureat tegorocznego konkursu Debiutów na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, uczestnik programów muzycznych telewizyjnej Dwójki "Szansa na sukces" i "Bitwa na głosy")

Data emisji: 28.05.2015

Godzina emisji: 9.00

kd/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak