X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozmowa. Kiedy słowa mają drugie dno

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 12:13
Jak przekonywała ekspertka, informacja, zawarta w słowach naszego rozmówcy to tylko 8 procent rzeczywistego komunikatu, który on nam przekazuje.
Audio
  • Anatomia rozmowy. Jak interpretować to, co słyszymy i widzimy? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Jak rozmawiać o duchowości człowieka?
Jak rozmawiać o duchowości człowieka?Foto: Glow Images/East News

- Ponad 30 procent to tembr głosu, a ponad 50 procent to mowa ciała, gesty - mówiła w Czwórce psycholog Ewa Krawczyńska. I tłumaczyła, że baczną uwagę należy zwracać także m.in. na kontakt wzrokowy, czy spójność w reakcjach na nasze komunikaty.

Zaś psychoterapeuta Krzysztof Wierzbicki podkreślał, że na tym, co kryje się między słowami, zbudowanych jest większość relacji młodych ludzi. - To, że się widzimy z daną osobą i jest po prostu "fajnie" to nieświadome przekazywanie i odbieranie treści spomiędzy słów. Czasem czujemy, że "coś jest nie tak", coś nam "nie gra". To budzi nasz niepokój i dyskomfort, choć nie potrafimy tego nazwać - mówił ekspert.

Eksperci wyjaśniali także, dlaczego nam samym przed sobą nierzadko ciężej jest przyznać się do własnych uczuć, niż przekazać je innym, oraz tłumaczyli, jak nie wpaść w pułapkę nadmiernej podejrzliwości i nie doszukiwać się znaków, których nie ma. Mówiliśmy także o tym, czy słowa, odpowiednio przekazane, mogą mieć prawdziwą moc sprawczą.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: Ewa Krawczyńska (psycholog, seksuolog, z Poradni Evater), Krzysztof Wierzbicki (prezes Instytutu Rozwoju Terapii Autyzmu, psychoterapeuta Psychologii.pl)

Data emisji: 23.05.2016

Godzina emisji: 20.00

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak