Nieprzeciętna Julia Gierszewska: jestem szczęśliwa

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2023 10:40
- Nie mogę w to uwierzyć, że zostałam laureatką Plebiscytu Nieprzeciętni - mówi w Czwórce Julia. - Pewnie miałam cichą nadzieję, ale zupełnie się nie spodziewałam, bo wszyscy finaliści plebiscytu robią wielkie rzeczy. 
Julia Gierszewska - Nieprzeciętna 2023
Julia Gierszewska - Nieprzeciętna 2023Foto: Krzysztof Świeżak

Osiemnastolenia Julia Gierszewska zwyciężyła w tegorocznej odsłonie Plebiscytu Nieprzeciętni. Tuż po gali laureatka odwiedziła studio Czwórki wraz ze swoją ciocią Zuzanną i mamą Małgorzatą, które podzieliły się swoimi wrażeniami. - Nie spodziewałam się, że Julka zostanie laureatką. Chociaż miałam nadzieję, bo każdy pewnie przyjeżdża na taką galę z jakimiś oczekiwaniami. To bardzo miłe zaskoczenie - mówi pani Małgorzata. - Ciocia natomiast od samego początku była przekonana o tym, że Julia wygra. Głosowała i wierzyła, że zdobędzie statuetkę, i to się spełniło.

Julia Gierszewska jest tegoroczną maturzystką, a w planach ma studia na medycynie. Pasję do medycyny zaszczepiła jej mama, która jest położną i uczy studentów. - Pamiętam, jak mama od dziecka zabierała mnie na swoje wykłady do centrum symulacji - wspomina laureatka Nieprzeciętnych. - Maszyna do zabiegów laparoskopowych była moją ulubioną zabawką. Potem uczyłam się szyć chirurgicznie na gąbce do mycia naczyń. Także to wszystko dzięki mamie.

Julia ma na swoim koncie udział w różnych konkursach i olimpiadach zarówno o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym. - W ramach olimpiady i konkursów przeprowadziłam wiele badań - opowiada rozmówczyni Kuby Jamrozka. - Obok medycyny ważnym tematem jest dla mnie też ekologia. Biorę także udział w różnych obozach. Jestem właśnie w trakcie obozu organizowanego przez Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie są laboratoria z fizyki, chemii, biologii. Ja biorę udział w laboratoriach biologicznych i mam zajęcia z prawdziwymi naukowcami. To nie pierwszy mój taki obóz, bo uczestniczyłam też w lekarskim obozie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2023 <<<

Jak zauważa pani Małgorzata Gierszewska, takie praktyki są niezmiernie istotne. - Zajęcia praktyczne zawsze weryfikują to, czy dana osoba nadaje się do pracy na danym kierunku, czy też nie - tłumaczy. - Już na studiach zdarza się, że po wejściu do szpitala studenci po zajęciach praktycznych rezygnują. Także taka praktyka jest bardzo ważna. Daje to poczucie, że faktycznie to jest to, co chcę robić w życiu. Widać, że Julce to się podoba.


Posłuchaj
35:54 Czwórka/Strefa prywatna - nieprzeciętna Julia Gierszewska 23.06.2023.mp3 Nieprzeciętna 2023 Julia Gierszewska o swoich wrażeniach i planach na przyszłość (Strefa prywatna/Czwórka)

 

Laureatka Plebiscytu Nieprzeciętni angażuje się także w projekty społeczne i z pasją uprawia sport. Ten szczególnie przez nią ulubiony to jazda konna. - Jeżdżę od 10. roku życia, więc jazda konna zawsze była przy mnie. Bardzo to lubię - mówi gość Czwórki. - Po godzinach siedzenia w książkach i po nauce lubię wybrać się w las na koniu. Uwielbiam sobie galopować, nie myśląc o niczym. Staram się zachować work life balance.

___

Nieprzeciętni 2023 to plebiscyt skierowany do młodych ludzi, którzy robią coś fajnego, mają niesamowitą pasję, tworzą nietuzinkowe i niebanalne rzeczy oraz mają nadzwyczajne umiejętności. 


Plebiscyt Nieprzeciętni odbywa się w Czwórce co roku Plebiscyt Nieprzeciętni odbywa się w Czwórce co roku

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Julia Gierszewska (laureatka Nieprzeciętnych 2023)

Data emisji: 22.06.2023

Godzina emisji: 20.15

aw


Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023 Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023
Zobacz więcej na temat: Czwórka Nieprzeciętni 2023
Czytaj także

Plebiscyt Nieprzeciętni 2023. Wygrała Julia Gierszewska!

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2023 19:00
Julia Gierszewska zwyciężyła w plebiscycie Czwórki Nieprzeciętni 2023. Jest tegoroczną maturzystką, planuje studiować medycynę. Angażuje się społecznie, uprawia sport. 
rozwiń zwiń