Nieprzeciętni 2023: Julia Gierszewska - z miłości do medycyny

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2023 06:40
Zainspirowana mamą pokochała medycynę i postanowiła pójść w jej ślady. Zaczęła szybko, bo już jako 11-latka umiała szyć chirurgicznie na gąbce do mycia naczyń, a maszyna do zabiegów laparoskopowych z gumeczkami i kuleczkami w środku była jej ulubioną zabawką. Dziś Julia Gierszewska jest jedną z finalistek Plebiscytu Czwórki Nieprzeciętni 2023.
Julia Gierszewska - finalistka Plebiscytu Nieprzeciętni 2023.
Julia Gierszewska - finalistka Plebiscytu Nieprzeciętni 2023.Foto: mat. prasowe

Julia Gierszewska ma 18 lat, pochodzi z małej miejscowości pod Bydgoszczą i właśnie skończyła liceum w Toruniu. - Przez ostatnie cztery lata mieszkałam w internacie i muszę przyznać, że na początku było mi ciężko, bo kiedy się tam przeprowadzałam, nie miała jeszcze skończonych 15 lat - opowiada. - Ale od dziecka lubiłam się uczyć i chciałam mieć wkoło siebie podobnych ludzi. Dlatego wybrałam toruńskie liceum uniwersyteckie - szkołę z tzw. "tradycjami olimpijskimi". 

Finalistka Plebiscytu Nieprzeciętni 2023 jest laureatką oraz finalistką wielu olimpiad i konkursów, zarówno o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym, ale przyznaje, że zaskoczyło ją to, że inni traktują udział w takich przedsięwzięciach jako wyścig szczurów a nie rozwijanie pasji. - Dlatego jeszcze w szkole zorganizowałam kółko olimpijskie dla młodszych uczniów, żeby im też pomagać realizować marzenia i dzielić się swoim doświadczeniem - mówi. - Spotkania miały formę zajęć albo warsztatów i dotyczyły m.in. "olimpijskiej praktyki". Finały konkursów biologicznych potrafią trwać kilka dni i składać się z kilku pracowni praktycznych, więc trzeba wiedzieć, jak przygotować się do tego psychicznie. Układałam również przykładowe testy na poszczególne etapy olimpiady.    

Sprawdź też:

- Potem zaczęłam organizować Szkolne Forum Badaczy, prezentowałam własne prace i stworzyłam przestrzeń, gdzie każdy mógł podzielić się  swoimi projektami - dodaje rozmówczyni Weroniki Puszkar. - Uważam, że praca w grupie daje dużo lepsze efekty i pozwala szybciej osiągać sukcesy.

Posłuchaj
13:04 CZWÓRKA Strefa prywatna - julia 07.06.2023.mp3 Nieprzeciętna Julia Gierszewska - poznaj naszą finalistkę (Stera Prywatna/Czwórka)

Gość Czwórki uczestniczy w różnych zbiórkach oraz pomaga przy organizacji największych imprez sportowych, takich jak Enea Bydgoszcz Triathlon. W wolnym czasie lubi jeździć konno oraz czytać książki o psychologii i neurobiologii. - Kocham to uczucie, kiedy galopuję przez las i mogę zapomnieć o wszystkim. Wystarczy godzina i mam potężny zastrzyk energii do realizacji swoich celów oraz powód do uśmiechu na kilka kolejnych dni - śmieje się.  


Nieprzeciętni 2023 Nieprzeciętni 2023

Julia Gierszewska przyznaje, że o konkursie dowiedziała się przypadkiem. - Jechałam z tata samochodem, słuchaliśmy radia i wtedy pojawiła się informacja o Plebiscycie. Zainteresowała mnie już sama nazwa "Nieprzeciętni" i kryteria tego, kogo można tak nazwać - wspomina. - Nie wahałam się ze zgłoszeniem, formularz wypełniłam, kliknęłam i wysłałam będąc jeszcze w aucie.  


Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023. Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023.

Finał Plebiscytu Nieprzeciętni 2023 odbędzie się w czwartek 22 czerwca. O tym, kto otrzyma ten tytuł decydują wasze głosy. Macie na to czas już tylko do niedzieli 11 czerwca - POZNAJ WSZYSTKICH TEGOROCZNYCH FINALISTÓW >>>

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Weronika Puszkar

Gość: Julia Gierszewska (finalistka Nieprzeciętnych 2023)

Data emisji: 07.06.2023

Godzina emisji: 20.15

kul

Czytaj także

Nieprzeciętni 2023. Antoniusz Dietzius: dziś czas tworzy Nieprzeciętnych

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 11:18
Do 16 kwietnia można zgłosić siebie lub swoich bliskich do kolejnej odsłony naszego plebiscytu "Nieprzeciętni". Szukamy ludzi o nieszablonowych pasjach, a Antoniusz Dietzius, laureat pierwszej odsłony plebiscytu, przekonuje, że to piękne i ważne wydarzenie na drodze młodych ludzi. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2023. Michał Brańka i Michał Kuryłek. Co słychać u finalistów sprzed lat?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2023 15:54
Sprawdzamy, co słychać u finalistów poprzednich odsłon plebiscytu. Michał Kuryłek to znalazł się w finale w 2022 roku, to także student medycyny z "misją wyciskania potencjału". Michał Brańka, który ostatnio bardzo intensywnie działa w projekcie "Uśmiech na ratunek", otrzymał statuetkę w 2018 roku. 
rozwiń zwiń