X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ratunku, spadek z długiem! Co robić?

Tym razem w "Dajesz radę" prawnicy odpowiadali na Wasze pytania. Jedna ze słuchaczek odziedziczyła spadek po dziadku, ale okazało się, że jest on zadłużony. Jak działać w takiej sytuacji?
W kwestiach prawnych nie warto opierać się na opiniach z forów internetowych. Najlepiej zapytać doświadczonego prawnika
W kwestiach prawnych nie warto opierać się na opiniach z forów internetowych. Najlepiej zapytać doświadczonego prawnika! Foto: Glow Images/East News
O Audycji
Tytuł Ratunku, spadek z długiem! Co robić?
Prowadząca

Justyna Majchrzak

Opis

Tym razem w "Dajesz radę" prawnicy odpowiadali na Wasze pytania. Jedna ze słuchaczek odziedziczyła spadek po dziadku, ale okazało się, że jest on zadłużony. Jak działać w takiej sytuacji?

Czwórkowi prawnicy Akademickiej Poradni Prawnej UW przypomnieli, że niecałe trzy tygodnie temu przepisy zmieniły się na korzyść spadkobierców, a spadek dziedziczony będzie zawsze z dobrodziejstwem inwentarza, czyli z ograniczeniem odpowiedzialności za długi.

- Jeśli mieszkanie ma wartość 200 tys. zł, a dziadek był hazardzistą i miał długi na 250 tys., to nie dostaniemy nic, ale też nie będziemy musieli spłacać tych 50 tys. Dotąd jeśli nie złożyliśmy odpowiedniego oświadczenia, przejmowaliśmy cały dług - wyjaśniają Konrad Gutkowski i Karol Brunejko.

Nasi goście podpowiadają też, jak sprawdzić, czy spadek jest obciążony długiem. Radzą także, co zrobić, gdy kontroler przyłapie nas na jeździe komunikacją miejską bez biletu i w jaki sposób zawierać umowę wynajmu mieszkania i tłumaczą, jakie konsekwencje nam grożą, jeśli przez przypadek kupiliśmy kradziony sprzęt.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Data emisji: 10.11.2015

Godzina emisji: 12.00

mg/kd

Goście

Konrad Gutkowski Karol Brunejko (Akademicka Poradnia Prawna UW)

Playlista
Tagi

Playlista