Fonoholizm. Sprawdź, czy jesteś uzależniony!

- Uzależnienie od smartfona sprawia, że nawet będąc gdzieś z drugą osobą, jesteśmy jakby w równoległym świecie - mówiła psychoterapeuta Anna Niziołek.
Uzależnienie od smartfona staje się faktem, gdy relacje wirtualne zaczynają być dla nas ważniejsze niż te w prawdziwym świecie
Uzależnienie od smartfona staje się faktem, gdy relacje wirtualne zaczynają być dla nas ważniejsze niż te w prawdziwym świecieFoto: Glow Images/East News
O Audycji
Tytuł

Fonoholizm. Sprawdź, czy jesteś uzależniony!

Opis

- Uzależnienie od smartfona sprawia, że nawet będąc gdzieś z drugą osobą, jesteśmy jakby w równoległym świecie - mówiła psychoterapeutka Anna Niziołek. I przyznała, że smartfony zastępują nam dziś nie tylko telefony, ale także kalendarze, portfele czy klucze do mieszkania. Młodzi ludzie chodzą w nimi do szkoły, a także korzystają z nich m.in. w kinie czy teatrze. W Czwórce ekspertka tłumaczyła, kiedy przyjemność korzystania z nowinek technologicznych zamienia się w uzależnienie. - Fonoholizm to zespół zachowań, bez którego nie potrafimy funkcjonować, ciągłe sięganie po smartfon - mówiła ekspertka. - Musimy wyczuć granicę, za którą bez niego przestajemy już umieć funkcjonować.

Tę granicę staraliśmy się odnaleźć w rozmowie w "Dajesz radę". Zastanawialiśmy się m.in., czy szczególna dbałość o sprzęt - jego wygląd i liczbę aplikacji, a także nerwowość, kiedy nie mamy go przy sobie, już są symptomami fonoholizmu.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Data emisji: 16.11.2015

Godzina emisji: 12.00

kd/kul

Playlista
Tagi

Playlista