X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróże w Czwórce. Wenezuela okiem Daniela Kałuży

W Wenezueli pogłębia się największy od lat kryzys. Gospodarka znajduje się w zastoju, waluta nie ma praktycznie żadnej wartości, a w sklepach brakuje wszystkiego. Według danych ONZ pilnej pomocy humanitarnej potrzebuje 1/4 mieszkańców tego kraju. 
Juan Griego, Wenezuela
Juan Griego, WenezuelaFoto: David Mark/Pixabay
O Audycji
Tytuł Podróże w Czwórce. Wenezuela okiem Daniela Kałuży
Prowadzący Tylczyńska Justyna
Opis

O pogrążonym w kryzysie i pięknym kraju, w którym, jak przekonują liczni podróżni, mieszkają najmilsi i najbardziej otwarci ludzie w całej Ameryce Południowej, opowiedział podróżnik Daniel Kałuża. - Do Wenezueli trafiłem w styczniu 2012 roku podczas mojej kilkumiesięcznej podróży po Ameryce Południowej. Największe wrażenie zrobiła na mnie góra Cerro El Ávila, z której jest widok na całe Caracas i Morze Karaibskie - opowiadał gość Czwórki.

- To, co dziś dzieje się w Wenezueli, jest trudne do wyobrażenia. W kraju, który posiada największe na świecie rezerwy ropy naftowej, brakuje opieki medycznej, leków, a nawet prądu, a import benzyny kosztuje kraj rocznie 10 mld dolarów. Posiadają złoża, których nie są w stanie samodzielnie przetworzyć - mówił podróżnik.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania, w którym więcej na temat tego, w jaki sposób możemy pomóc Wenezuelczykom, a także rozmowa z podróżnikiem Danielem Kałużą, który opowiedział w Czwórce o swojej wyprawie do Wenezueli. 

***

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polska Opera Królewska, Caritas Polska, Muzeum Łazienki Królewskie, Polskie Radio i Telewizja Polska włączają się w dzieło pomocy ofiarom konfliktu. 28 kwietnia odbędzie się specjalny koncert charytatywny "Polska Pomaga", z którego cały zysk zostanie przekazany potrzebującym.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Data emisji: 24.04.2019

Godzina emisji: 14.08

ac-kd

Goście Daniel Kałuża
Playlista
Tagi
Playlista
  • DEERHUNTER - Element
  • RED HOT CHILI PEPPERS - Hump De Bump
  • CONFIDENCE MAN - Don't You Know I'm In A Band
  • ANDERSON .PAAK - King James