X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Azonto - taniec ze szkolnej ławy

Taniec pochodzi z Ghany i jest podobny do dancehallu. - Zanim azonto trafiło na światowe parkiety, w Ghanie tańczyły tak dzieci i młodzież - mówi tancerka Dorota Piasecka.
Azonto - taniec ze szkolnej ławy
Foto: Pixabay/czijp0/dom.publiczna
O Audycji
Tytuł Azonto - taniec ze szkolnej ławy
Opis

Taniec pochodzi z Ghany i jest podobny do dancehallu. - Zanim azonto trafiło na światowe parkiety, w Ghanie tańczyły tak dzieci i młodzież - mówi tancerka Dorota Piasecka.

Muzyka to ważny element życia Ghanijczyków. - Towarzyszy im cały czas - opowiada gość Czwórki. - Tańczą, kiedy gotują, tanecznym krokiem podają do stołu.

Dlatego też kroki i ruchy w azonto odwzorowują czynności dnia codziennego, takie jak jedzenie, picie, rozmowa przez telefon czy prasowanie.

Najważniejsze w azonto jest poczucie rytmu. Podpowiadamy, jak wyzwolić ruch w swoim ciele i zdradzamy, w jaki sposób amerykański raper Lil Wayne przyczynił się do rozpropagowania tego tańca.

kul/iwo

Playlista
Tagi
Playlista
  • Ephemerals - Life Is Good (Titeknots Radio Edit)
  • ROMUALD & MADJI'K - Fastlane feat. Stanza
  • SOKÓŁ I HADES - Moje Ciało
  • ROBYN - Hang With Me (edit)