Rowery z bambusa pomagają Afryce

Igor Pielas studiuje w Szkole Głównej Handlowej i pracuje w dziale marketingu Google’a. Jego pasją jest jednak ekonomia społeczna, czyli połączenie biznesu z działalnością na rzecz innych.
Stypendia sprawiają, że dzieci z Afryki mają szansę na lepszą przyszłość
Stypendia sprawiają, że dzieci z Afryki mają szansę na lepszą przyszłośćFoto: European Commission DG ECHO/flickr/CC BY-SA 2.0
O Audycji
Tytuł Rowery z bambusa pomagają Afryce
Opis

Igor Pielas studiuje w Szkole Głównej Handlowej i pracuje w dziale marketingu Google’a. Jego prawdziwą pasją jest jednak ekonomia społeczna, czyli połączenie biznesu z działalnością na rzecz innych.

Bohater reportażu sprowadza do Polski ekologiczne rowery z bambusa, które wytwarzają mieszkańcy Ghany. Każdy sprzedany jednoślad to jedno stypendium dla afrykańskeigo dziecka.

- Pierwszy bambusowy rower wyprodukował znany designer w Stanach Zjednoczonych. Potem pomyślał: "skoro bambus rośnie w Afryce, może można produkować rowery na miejscu?" - mówi Igor Pielas.

Jednoślady początkowo były dostępne w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech, a od miesiąca można je kupić w Polsce. Bohater reportażu opowiada, w jaki sposób zamówienia z Czarnego Lądu podróżują na Zachód i jak współpracuje mu się z afrykańskim partnerem mieszkającym w wiosce, której nie ma na żadnych mapach.

***

Tytuł reportażu: "Rowery dla Afryki"

Autorka reportażu: Olga Mickiewicz

Data emisji: 27.10.2015

Godzina emisji: 11.00

mg/kd

Playlista
Tagi

Playlista