X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konkurs im. prof. Elżbiety Tarkowskiej. Dominika Klimek wyróżniona

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 17:00
Dominika Klimek, dziennikarka i reportażystka Czwórki, otrzymała w konkursie im. prof. Elżbiety Tarkowskiej wyróżnienie za autorski reportaż "17 lat więcej", przygotowany dla Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. 
Audio
  • Reportaż "17 lat więcej" autorstwa Dominiki Klimek (Reportaż/Czwórka)
Dominika Klimek
Dominika KlimekFoto: Sebastian Gołos, Polskie Radio

reportaz.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Reportaże w Czwórce >>>

Nagrody w III Konkursie o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej przyznane zostały w dwóch kategoriach: autorska praca naukowa z zakresu nauk społecznych o problemach ubóstwa i wynikającego z niego wykluczenia społecznego oraz autorski materiał medialny dotyczący problematyki przezwyciężania ubóstwa i wykluczenia społecznego.

Dominika Klimek została doceniona za "profesjonalizm oraz otwarcie się na sprawy związane z ubóstwem". Ponadto jury wyróżniając reportaż, podkreśliło, że praca zasługuje na "szczególne uznanie wśród prac nadesłanych w Konkursie".

melchiory wojciech kusiński 1200.jpg
Melchiory 2019. Twórcy najlepszych reportaży nagrodzeni

Dziennikarka radiowej Czwórki otrzymała wyróżnienie za reportaż radiowy "17 lat więcej", w którym przybliżyła działania Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów na rzecz mieszkańców jednej ze stołecznych dzielnic. POSŁUCHAJ REPORTAŻU >>>

Tytuł wyróżnionej pracy nawiązuje do przewrotnej próby odpowiedzi na pytanie o to, co można zrobić, mając dodatkowe 17 lat życia. Podczas pracy nad reportażem, dziennikarka powołała się na wyniki badań, z których wynika, że mieszkańcy Grochowa żyją o 17 lat krócej, niż mieszkańcy bogatszych dzielnic, takich jak np. Wilanów. Okazuje się, że jedną z przyczyn statystyk demograficznych jest ubóstwo energetyczne. W stolicy Polski wciąż można znaleźć kilkanaście tysięcy mieszkań bez centralnego ogrzewania. O zdrowie mieszkańców postanowiło raz jeszcze zawalczyć Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów, którego prace obserwowała dziennikarka Czwórki.

***

Przyznanie nagród zbiegło się z datą 17 października, czyli Międzynarodowym Dniem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Uroczystość odbyła się w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie. Zwycięski reportaż wyemitowany został 20 lutego br. na antenie Czwórki.

***

mat. pras./kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak