Konkurs im. prof. Elżbiety Tarkowskiej. Dominika Klimek wyróżniona

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 17:00
Dominika Klimek, dziennikarka i reportażystka Czwórki, otrzymała w konkursie im. prof. Elżbiety Tarkowskiej wyróżnienie za autorski reportaż "17 lat więcej", przygotowany dla Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. 
Audio
  • Reportaż "17 lat więcej" autorstwa Dominiki Klimek (Reportaż/Czwórka)
Dominika Klimek
Dominika KlimekFoto: Sebastian Gołos, Polskie Radio

reportaz.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Reportaże w Czwórce >>>

Nagrody w III Konkursie o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej przyznane zostały w dwóch kategoriach: autorska praca naukowa z zakresu nauk społecznych o problemach ubóstwa i wynikającego z niego wykluczenia społecznego oraz autorski materiał medialny dotyczący problematyki przezwyciężania ubóstwa i wykluczenia społecznego.

Dominika Klimek została doceniona za "profesjonalizm oraz otwarcie się na sprawy związane z ubóstwem". Ponadto jury wyróżniając reportaż, podkreśliło, że praca zasługuje na "szczególne uznanie wśród prac nadesłanych w Konkursie".

melchiory wojciech kusiński 1200.jpg
Melchiory 2019. Twórcy najlepszych reportaży nagrodzeni

Dziennikarka radiowej Czwórki otrzymała wyróżnienie za reportaż radiowy "17 lat więcej", w którym przybliżyła działania Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów na rzecz mieszkańców jednej ze stołecznych dzielnic. POSŁUCHAJ REPORTAŻU >>>

Tytuł wyróżnionej pracy nawiązuje do przewrotnej próby odpowiedzi na pytanie o to, co można zrobić, mając dodatkowe 17 lat życia. Podczas pracy nad reportażem, dziennikarka powołała się na wyniki badań, z których wynika, że mieszkańcy Grochowa żyją o 17 lat krócej, niż mieszkańcy bogatszych dzielnic, takich jak np. Wilanów. Okazuje się, że jedną z przyczyn statystyk demograficznych jest ubóstwo energetyczne. W stolicy Polski wciąż można znaleźć kilkanaście tysięcy mieszkań bez centralnego ogrzewania. O zdrowie mieszkańców postanowiło raz jeszcze zawalczyć Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów, którego prace obserwowała dziennikarka Czwórki.

***

Przyznanie nagród zbiegło się z datą 17 października, czyli Międzynarodowym Dniem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Uroczystość odbyła się w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie. Zwycięski reportaż wyemitowany został 20 lutego br. na antenie Czwórki.

***

mat. pras./kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak