"Jeden/wiele". Karolina Cicha i jej podróż przez religie świata

- Postanowiłam stworzyć utwory w wielu językach m.in. w hebrajskim, polskim, cerkiewno-słowiańskim, arabskim i rosyjskim. To będzie taki muzyczny ekumenizm, którego korzenie wciąż są na Podlasiu - mówiła Karolina Cicha.
Karolina Cicha
Karolina CichaFoto: Grzegorz Śledź/PR2
O Audycji
Tytuł "Jeden/wiele". Karolina Cicha w podróży przez religie świata
Prowadzący Maciej Szajkowski
Opis Jak przekonywała w rozmowie z Maćkiem Szajkowskim, każda z jej pieśni ma swoją historię. - Jest tam bardzo rytualna energia - mówiła wokalistka. I podkreślała, że tytuł tego krążka również jest nieprzypadkowy. - "Jeden", bo jest jeden świat, a "wiele", bo podobnie, jak religia, ma wiele form - przekonywała. Jakie pieśni jeszcze znajdziemy na mającym się ukazać krążku Karoliny Cichej? O tym w załączonej rozmowie ze studia Czwórki.  

Cicha trafiła właśnie także do zespołu Banda Nella Nebia, instrumentalnych wirtuozów, którzy grają, jak mówi wokalistka, z "niezwykłą energią i jednocześnie matematyczną precyzją". - Śpiewam pieśni litewskie i wiersze Julii Hartwig, do których melodie powstały kilka miesięcy temu - opowiadała Karolina Cicha.

Pieśni usłyszeć będzie można na koncertach wokalistki, m.in. w Gdańsku. Więcej o planach muzycznych i życiowych - w nagraniu pierwszej części audycji "Folk Off". W programie wybrzmiały także jej najnowsze nagrania.

POSŁUCHAJ TAKŻE Druga część audycji "Folk Off", 3.10.2018 >>>

***

Tytuł audycji: Folk Off

Gość: Karolina Cicha

Data emisji: 3.10.2018

Godzina emisji: 00.04

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista