W hołdzie ofiarom i przygotowania do Wielkanocy. Piątek w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 15:18
W tym szczególnym dniu Czwórka uczci pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Już o godz. 16.00 zapraszamy na Nadzwyczajny Koncert Symfoniczny "W hołdzie ofiarom Katastrofy Smoleńskiej", który odbył się w dniach narodowej żałoby, 18 kwietnia 2010 roku, w dniu pogrzebu śp. Prezydenta III RP Lecha Kaczyńskiego.
Miejsce katastrofy smoleńskiej
Miejsce katastrofy smoleńskiejFoto: PAP/Wojciech Pacewicz
książki literatura online internet komputer ebook 1200.jpg
Matury 2020. Zrób powtórkę z Czwórką
W audycjach Czwórki tego dnia będzie można też usłyszeć ciekawostki historyczne związane z Wielkim Postem i z postem ścisłym – jak to się zmieniało na przestrzeni dziejów w Polsce, opowiedzą autorzy "Poranka w Czwórce" (7.00-9.00). Patryk Kuniszewicz w "Stacji Nauka" po godz. 12.00 zajmie się dokładną datą śmierci Jezusa i przypomni, jak dzisiaj wyznacza się datę Wielkanocy.
Po godz. 17.00 zapraszamy na wędrówkę do miejsc wydarzeń pasyjnych w Jerozolimie oraz... w Ekwadorze. Na audycję Śladami Męki Chrystusa zapraszają Marta Kawalec i Sylwia Sułkowska z Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia.
Wieczór w Czwórce będzie wypełniony nastrojową muzyką: Damian Sikorski o godz. 19.00 zaprasza na audycję "Czwórka Unplugged", w której zaprezentuje m.in. piosenki z myślą przewodnią nadzieją i miłością.
1200_Smoleńsk_PAP_EN.jpg
10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Niezwykłe wydawnictwa Polskiego Radia
Po godz. 20.00 Mateusz Tomaszuk zaprosi na "120 Minut Wyciszenia" przy dźwiękach takich wykonawców jak: Pink Floyd, Marillion, Dead Can Dance, Camel, Peter Gabriel, Peter Hammill, Fields Of The Nephilim.
Będzie można też oddać się refleksjom przy fragmentach ścieżki dźwiękowej skomponowanej przez Johna Debneya do filmu "Pasja" w reżyserii Mela Gibsona. Wielki Piątek w Czwórce zakończy Bartek Koziczyński audycją "Dla każdej samotnej godziny" - będzie to podróż do krainy dźwięków, których nastrój wyznacza tytułowy utwór Armii.
Jak co dzień o godz. 15.45 w audycji "Czat Czwórki" zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka radiopowieści "Lalka" Boelsława Prusa w adaptacji Anny Borkowskiej, w wykonaniu m.in. Stanisława Brudnego, Krzysztofa Gosztyły, Krzysztofa Kolbergera, Mirosławy Dobrawskiej, Izabelli Bukowskiej, Jacka Rozenka, w reżyserii Andrzeja Jarskiego.  POSŁUCHAJ POPRZEDNICH ODCINKÓW >>>
Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak