Paprodziad z projektami "Wodnika Era" i "Larum": rządzą nimi różne emocje

Włodek "Paprodziad" Dembowski wydał właśnie dwie płyty. Jedną - "Larum" z Bilonem HG i ekipą muzyków z warszawskiego Mokotowa. Drugą z Gooralem. "Wodnika Era" to energetyczna mieszanka folku, elektro, downtempo i dobrej energii.
Włodzimierz Dembowski, czyli Paprodzad i Maciej Szajkowski
Włodzimierz Dembowski, czyli Paprodzad i Maciej SzajkowskiFoto: Martyna Ogonek/Czwórka
O Audycji

paprodziad 1200.jpg
Paprodziad o "Naturalnej generacji": włączamy samoświadomość

Dziś Paprodziad współpracuje wciąż z wieloma muzykami, ale nie porzuca też starszych projektów. - Przede wszystkim właśnie powstają nowe rzeczy i ryciny na kolejną płytę Łąki Łan. Jednak z Bilonem HG i Gooralem również świetnie mi się współpracuje i powstają tu rzeczy, na które nie mogę sobie pozwolić w innych projektach, więc prawdopodobnie któraś z tych kooperacji będzie miała kontynuację - podkreślał muzyk.  

ZOBACZ WIĘCEJ Łąki Łan zagrali koncert w Czwórce [WIDEO]

Posłuchaj
60:23 2021_11_24 00_00_03_PR4_Folk_Off.mp3 O swoich ostatnich i nadchodzących projektach muzycznych opowiada Włodzimierz "Paprodziad" Dembowski (Folk Off/Czwórka) 

Jak zaznaczał, warstwa tekstowa w jego utworach jest równie istotna jak muzyczna, wręcz obie idą w parze. Jako autor teksów Włodzimierz Dembowski stara się pielęgnować emocje, śpiewa o niemal każdym rodzaju wolności, ale nie tylko. - Zawsze starałem się być piewcą świadomości, i to na różne sposoby, zarówno wesołe, jak i poważne. Tak było i teraz, zarówno w przypadku płyty z Bilonem, jak i nagrań z Gooralem. Różnica jest taka, że w "Larum" podejmujemy tematy poszukiwania w sobie i świecie siły, wzmacniania się, inspiracji, by duch sprzeciwu był zdrowy, nie niszczycielski, tylko budujący - opowiadał Paprodziad. - Płyta z Gooralem poświęcona jest bardziej tematowi wewnętrznego samorozwoju. 

ZOBACZ WIĘCEJ Gooral zagrał koncert na żywo w Czwórce [WIDEO]

Źr. S.P. Records - Gooral x Paprodziad feat. Stanisław Leszczyński "Era Wodnika"

Paprodziad odpowiedzialny jest także za takie projekty muzyczne jak Łąki Łan, Dziady Kazimierskie czy November Project Band. Jest także pomysłodawcą festiwalu Kazimiernikejszyn. - Stał się wspaniałym i fantastycznym sposobem na spędzanie czasu dla ludzi, którzy przybywają do Kazimierza - opowiadał gość Czwórki.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Gość: Włodek "Paprodziad" Dembowski (wokalista, kompozytor, tekściarz)

Data emisji: 24.11.2021

Godzina emisji: 00.00

kd/pj

Playlista
  • Gooral, - Pod Jaworem (Scapegoat)
  • Gooral &; Paprodziad, - Wodnika Era feat. Stanisław Leszczynski
  • Gooral & Paprodziad, - Czysta Woda
  • FIFIDROKI, - Nowa Aleksandria
  • Guy Buttery &; Kanada Narahari , - Miyan
  • Gooral &; Paprodziad, - Święte Gaje
  • Gooral &; Paprodziad, - Rakieta