Jubileusz "Off Control". Maja Laura zagrała w Czwórce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2022 18:30
Celebracja dysharmonii, pochwała mocy i delikatności. Maja Laura zagrała z okazji czterechsetnego wydania audycji "Off Control". Przeżyjmy to jeszcze raz! 
Maja Laura zagrała w Czwórce
Maja Laura zagrała w CzwórceFoto: Adrian Zając/Czwórka

Maja Laura Jaryczewska to kompozytorka, pianistka, wokalistka, autorka tekstów i prezeska Efektywnego Altruizmu Polska. Jako Maja Laura zadebiutowała w tym roku albumem "Bardo". Chodzi własnymi drogami ponad wszystko stawiając samodzielne myślenie i autentyczność. Uczyła się u Włodzimierza Nahornego i Sławka Jaskułke, a teraz studiuje kompozycję pod okiem Pawła Mykietyna. W ostatnich latach Maja Laura była członkinią zespołu Ścianka. 

ZOBACZ WIDEO: 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Czwórki Polskiego Radia 

Artystka od lat zaangażowana jest w działalność dobroczynną, początkowo będąc wolontariuszką Otwartych Klatek, a teraz współtworząc Efektywny Altruizm Polska. Jest to organizacja zajmująca się popularyzacją skutecznej dobroczynności będąca polską gałęzią międzynarodowego ruchu Effective Altruism, którego esencją jest wykorzystanie dowodów naukowych w celu określenia najskuteczniejszych sposobów czynienia dobra. W 2020 roku została finalistką Stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego.


Posłuchaj
110:20 czwórka off control 12.06.2022 22.04.23 23.54.43.mp3 400. wydanie "Off Control". Zagrała Maja Laura (Off Control/Czwórka)

 

Wiosną 2022 ukazała się solowa płyta Mai Laury pt. "Bardo". Album ten jest archiwum przeżyć takich jak śmierć i ostateczne pożegnanie, co oddaje jego tytuł ("bardo" - z sanskrytu - to "stan pośredni", najczęściej stan między życiem a kolejnym wcieleniem). To osobista opowieść o ciemności, która czekała, aż zostanie oświetlona. Za produkcję albumu odpowiada Maciej Cieślak z kultowej Ścianki. Na scenie Czwórki Maja Laura wystąpi z zespołem w składzie: Maciej Cieślak (Ścianka) – perkusja, elektronika i Marek Hajduk (Astygmatyzm) - wizualizacje mikroskopowe.

Maja Laura – Bardo (single) | Maja Laura Records

***

Na "Off Control" - w niedzielę (12.06) o godz. 22.00 - zaprosił Mateusz Tomaszuk.

kul/pj