Darek Malejonek i Symcha Keller o "Pieśniach Wolności i Pokoju"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2023 18:00
"Pieśni wolności i pokoju" to hasło koncertu podczas którego wystąpią artyści, którzy zasługują na przydomek legendy lub pioniera polskiego reggae.
Maleo Reggae Rocker podczas koncertu w Czwórce
Maleo Reggae Rocker podczas koncertu w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Wszyscy artyści tworzący projekt "Pieśni Wolności i Pokoju" byli liderami czołowych zespołów pierwszej fali polskiego reggae, z początków lat 80. ubiegłego wieku - Katharsis, Kultury, Izraela, Bakshisha i Orkiestry Razem oraz Bębnolubów.  W programie koncertu znajdą  się nowe i legendarne utwory stworzone w okresie stanu wojennego przez liderów tych formacji. Nie zabraknie również nowych, specjalnie napisanych na tę okazję, utworów. O oprawę muzyczna zadbają muzycy Maleo Reggae Rockers. Muzyczne i osobiste losy muzyków tworzących ten wyjątkowy projekt potoczyły się bardzo różnie, ale każdy z nich pozostał na swój sposób wierny muzyce i przesłaniu, które do dziś nic nie straciło na aktualności.

Zespół tworzą: Jarek 'JAreX' Kowalczyk jest założycielem i fundamentem jednej z najważniejszych kapeli reggae, czyli "muzyki korzeni" założonej w 1982 roku i grającą do dnia dzisiejszego - Bakshish. Człowiek - legenda, muzyk, kompozytor, bębniarz i wytwórca bębnów, architekt, rolnik i naturalista, czyli Jerzy 'Słoma' Słomiński to prekursor gry na bębnach w Polsce oraz autor tekstów. Darek 'Maleo' Malejonek - kompozytor, wokalista i gitarzysta, członek zespołów: Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm2,3 oraz Arka Noego. Założyciel i lider Maleo Reggae Rockers oraz Symcha Keller, który przeszedł niezwykłą drogę od rockmana do rabina – i z powrotem.

O koncercie, który odbędzie się 18 czerwca w lubelskim oddziale Polskiego Radia opowiedzą Malejonek i Keller.  

***

Na "Strefę Dread" - w poniedziałek (22.05) o godz. 22.00 - zaprasza Mirosław 'Maken' Dzięciołowski.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka reggae
Czytaj także

Wojciech Konikiewicz i "Zielone dzieci". "To teatr audio z filozofią dubu"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2023 09:02
- Ta płyta jest duchową i magiczną opowieścią o człowieku, jego tęsknotach, pragnieniach i wzlotach. Ma wiele warstw, brzmieniowych ,tekstowych, muzycznych. To bogata produkcja, w której dużo się dzieje - mówił Wojciech Konikiewicz, muzyk znany z takich składów, jak Deuter, T. love, Obywatel GC, Izrael, czy Armia. Nagrania na "Zielone dzieci" zainicjowała Czwórka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rootstone z płytą "Must Resist". "Niesiemy pozytywny przekaz. To nasza odpowiedzialność"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2023 09:47
- Muzyka może zmieniać świat, a muzycy mają moc uzdrawiania innych. To właśnie jest nasza odpowiedzialność, by wysyłać naszym słuchaczom pozytywny przekaz - mówili artyści grupy Rootstone. W marcu światło dzienne ujrzał ich nowy krążek "Must Resist".
rozwiń zwiń