Pablopavo po trasie Tournee Warszawskie zapowiada nowy krążek

Pablopavo o ostatniej, podwójnej płycie koncertowej i trasie - Tournee Warszawskie. Zdradził także, że niebawem ukaże się nowy krążek. - Będzie to prawdopodobnie czternaście premierowych piosenek, pojawi się też kilku znamienitych gości - zapowiadał muzyk. 
Palopavo
PalopavoFoto: Maciej Szajkowski/Czwórka
O Audycji

czeremszyna 1200.jpg
Czeremszyna: szykujemy się na festiwal "Z wiejskiego podwórza"

Jego formacja Pablopavo i ludziki zakończyła niedawno trasę pod hasłem Tournee Warszawskie. - Tytuł jest troszkę przewrotny, bo na całą trasę złożyło się siedem koncertów wyłącznie w warszawskich klubach, promujących kulturę niezależną, niekoniecznie z pierwszych stron gazet - opowiadał muzyk. - Były to domy kultury, niewielkie kluby, które prowadzą też działalność artystyczną, organizują koncerty, wystawy, przedstawienia. Taka oddolna kultura jest wciąż żywa, a gdyby te miejsca zniknęły okazałoby się, że nie wystarczą wyłącznie wielkie hale na koncerty gwiazd - podkreślał.

Posłuchaj
58:58 2021_05_26 00_01_00_PR4_Folk_Off.mp3 Pablopavo przedstawia dwupłytowy album "Tournee Warszawskie" i opowiada o trasie koncertowej (Folk Off/Czwórka) 

lao che - koncert_1200.jpg
"Spięty" z Lao Che z solowym krążkiem - "Black Mental"

Jak podkreślał muzyk w Czwórce każdy z koncertów był nieco inny od poprzedniego. - Zmienialiśmy repertuar, numery i ich aranżacje. Cieszę się, że udało się to zrobić i pozostała po tych wydarzeniach pamiątka w postaci płyty - mówił Pablopavo. - Staraliśmy się, by wszystko było odrobinę zaskakujące. Zapraszaliśmy muzyków, którzy dotychczas pojawiali się na naszych płytach, by teraz wystąpili z nami na scenie. W konferansjerce starałem się przedstawić nie tylko historię zespołu, ale przede wszystkim całej społeczności, która gdzieś krąży po Warszawie i słucha trochę reggae, trochę punka, rocka i alternatywy czy miejskiego folku. Mam nadzieję, że to udało się uchwycić na płycie. 

ZOBACZ TAKŻE Pablopavo i ludziki zagrali w Czwórce >>>

Pablopavo opowiadał także o swojej książce pt.  - Nauka, którą wyciągnąłem z pisania jej, to "trudno jest pisać prosto". Okazuje się, że nie trzeba budować wielkich konstruktów, by dojść do sedna. Czasem wystarczy to zrobić przypowieścią, anegdotą, albo żartem i można trafić czulej i dokładniej, niż wielkim esejem filozoficznym - podkreślał. Zapowiedział także wydanie najprwdopodobniej jeszcze w tym roku nowej płyty. - Wszystko przesunęło się z powodu pandemii, ale jesteśmy już na etapie nagrywania wokali, co bardzo mnie cieszy - mówił muzyk.  

POSŁUCHAJ Olaf Lubaszenko czyta w Czwórce "Mikrotyki" Pablopavo >>>

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Gość: Paweł Sołtys (Pablopavo)

Data emisji: 26.05.2019

Godzina emisji: 00.00

kd

Playlista