rozGRYwka: "IQ Ft" i "IQ Twist"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 19:00
Tym razem Kamil Jasieński przybliżył nam nie jedną, a dwie gry. IQ Fit oraz IQ Twist przeznaczone są dla jednego gracza i dostarczą dużo emocji nawet starszym graczom.
Audio
  • w rozGRYwce sprawdziliśmy tym razem dwie gry: IQ Fit i IQ Twist (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Opakowanie do gry IQ Fit
Opakowanie do gry "IQ Fit"Foto: mat. prom.

Obie łamigłówki zapakowane są w niewielkie opakowania. Łatwo się z nimi poruszać, nie zajmują dużo miejsca, co z pewnością jest ich dużym atutem. - We wszystkich tych łamigłówkach idea jest taka, że pierwsze zadania są łatwe. Rodzice często mówią, że to za proste dla ich pociech, na co odpowiadam - dobrze, ale spróbujcie kolejne i sami się przekonajcie, czy tak rzeczywiście jest - przybliża w "Czwartym Wymiarze" pozycję Krzysztof Szafrański z wydawnictwa Granna .
Gdy przeznaczone są dla starszych graczy. Na planszy nie ma zwierzątek, lecz elementy abstrakcyjne. - Gry kieszonkowe smart wyglądają niepozornie, ale wszystkie są naprawdę wymagające i mają do wykonania ponad 100 zadań. To spore wyzwanie. Zaczynając od tych najbarzdiej skomplikowanych możemy się sfrustrować - mówi Szafrański.

Pudełko
Pudełko z grą "IQ Twist"

A czym w ogóle różnią się od siebie IQ Fit i IQ Twist? - Pierwszy był IQ Twist, który polegał na wypełnieniu planszy klocuszkami w odpowiednich kolorach. W IQ Fit mamy zaś trójwymiarowe kulki połączone ze sobą. Można powiedzieć, że IQ Fit to po prostu udoskonalona wersja Twista, bardziej zaawansowana i wymagająca - reausumuje Szafrański.
Reakcje zdecydowanej większości graczy na obie nasze propozycje są entuzjastyczne. Wśród przeznaczonych dla jednej osoby gier - łamigłówek, to z pewnością wyróżniające się produkcje.
(ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka gra planszowa hobby

Czytaj także

rozGRYwka: "Hej, to moja ryba!"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 18:45
Tym razem do naszego testu trafiła gra familijna. "Hej, to moja ryba!" zapewni doskonałą rozrywkę całej rodzinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozGRYwka: "Nos w nos"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 08:30
Świat zapachów jest fascynujący! Można się o tym przekonać grając w "Nos w nos".
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozGRYwka: "Gra w słówka"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 06:40
Gra w słówka lepsza niż krzyżówka - brzmi hasło promujące grę wydawnictwa Granna, adresowaną do wszystkich, którzy uwielbiają układać słowa.
rozwiń zwiń