Polskie Radio
Section05
rozrywka

Rozrywka, ale też intelektualna przyjemność. Nowe oblicze cyrku

Niegdyś chodziły do niego tłumy, dziś jego wjazd do wielu miast jest zakazany. Cyrk pod wpływem zmian społecznych przechodzi ewolucję. Artyści cyrkowi nie chcą być już kojarzeni ze zwierzętami, lecz z kreatywną, wręcz intelektualną i wzruszającą sztuką. Współczesny cyrk odcinający się od przeszłości nazywany jest nowym cyrkiem.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Firan Trójka STYL ŻYCIA cyrk rozrywka zwierzęta

GAMING Polski gaming to nie tylko Cyberpunk. Rodzima branża gier wideo rośnie w siłę

Wiedźmin, Cyberpunk 2077, Dying Light, The Medium, This War of Mine... Polscy producenci gier komputerowych co rusz dostarczają swoim odbiorcom interesujące pozycje do "ogrania". Można wręcz stwierdzić, że polski gracz nie może narzekać na nudę. Zwróćmy zatem nasz wzrok na scenę polskiego GameDev'u - aby przekonać się, co dokładnie oferuje.
Zobacz więcej na temat:  gry komputerowe gry wideo internet KULTURA NAUKA nowe technologie komputery rozrywka społeczeństwo wakacje 2021 POLSKA

Mery Spolsky napisała książkę. To portret młodych kobiet

"Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj" to niepokorny debiut literacki Mery Spolsky, który na długo zapadnie Wam w pamięć. - Ta książka jest próbą szukania radości z życia. Jest wesoła, tryskająca energią, choć bywają smutniejsze momenty - opowiada artystka w Czwórce. - Na tych kontrastach zbudowałam tę książkę. Stąd taki tytuł, żeby zaalarmować, że: "Uwaga! To będzie książka, w której będą rezonować różne emocje".  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka rozrywka Kasia Dydo Katarzyna Dydo książki