Test gry: Test Drive Unlimited 2

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 19:56
To druga odsłona cyklu wyścigów samochodowych firmy Eden Studios. Jaką ocenę wystawiła jej Czwórka?
Audio

Arenami zmagań w grze są dwie wyspy: Ibiza i O’ahu. Jeśli chodzi o model jazdy, to nie należy się szybko zniechęcać.  Jak tłumaczy Leszek Smosarski z Electronic Dreams, przed rozpoczęciem wyścigu należy wejść w opcje i dokonać odpowiednich dla siebie ustawień, m.in. wybrać kierownicę. – Dopiero wtedy granie zaczyna sprawiać przyjemność. Bez tego jest natomiast banalnie prosta. Zdaniem naszego eksperta, fizyka jest "jednym słowem dziwna", toteż ogólną oceną za model jazdy i fizykę jest 3,5 na 5.

Co do grafiki… to nie wiele się ona zmieniała od Test Drive Unlimited 1. Leszek Smosarski wspomina, że gdy w 2003 roku wyszła pierwsza część tej gry, to jej grafika zachwycała. Jednak po tak długim czasie twórcy gry nie dokonali żadnych dużych zmian. – Wygląda to tylko poprawnie, ale trochę zbyt plastikowo – komentuje. Minusem grafiki jest brak zniszczeń samochodu po stłuczce czy wypadku. Ocena za grafikę: 3 na 5.

Dźwięk z kolei budzi frustrację. Przez cały czas grania w grę słychać tyko monotonny ryk silnika. Można co prawdę włączyć sobie radio, ale "puszcza" ono tylko parę piosenek, które się szybko nudzą. – Brakuje mi opcji z Test Driver Unlimited 1, kiedy można było sobie wrzucić do gry swoją własną muzykę – zauważa Smosarski. Ocena za dźwięk 2 na 5.

A co nasz ekspert sądzi o czasie zabawy, fabule, muliplay’erze i innych elementach gry? Dowiedz się słuchając i oglądając recenzję.

ap

Leszek
Leszek Smosarski i Kuba Marcinowicz testują grę Test Drive Unlimited 2 (oft. B. Bajerski)
Czytaj także

Test gry "Call of Juarez: The Cartel"

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2011 19:36
Tym razem Kuba Marcinowicz i Leszek Smosarski postanowili ocenić grę "Call of Juarez: The Cartel". Oj, zajęło im to bardzo mało czasu, ponieważ gra nie zachwyca ani fabułą, ani grafiką, ani też dodatkami i gratisami… tych wcale nawet nie ma.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry Mortal Kombat

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2011 20:13
Klasyk elektronicznych bijatyk trafił w ręce specjalistów od gier – recenzentów Czwartego Wymiaru. Jak wypada pojedynek i na jaką ocenę zasługuje gra?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test Gry "Dirt 3" (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2011 19:41
– Życzyłbym sobie tak ostrych tekstur w każdej tego typu grze, jednak do fizyki bym się przyczepił – przyznaje Leszek Smosarski z Electronic Dreams. A jak nasz ekspert ocenił dźwięk, gratisy i czas gry? Sprawdź.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry: Bulletstorm

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2011 20:49
Recenzowana gra to polska strzelanka osadzona w odległej przyszłości. Jaką ocenę dostanie w Czwórce?
rozwiń zwiń