Test gry: "Ratchet & Clank: Tools of Destruction” - cukierkowa nawalanka

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 18:20
Ta gra została stworzona dla dzieci - nie ma tu maczet, krwi i okrutnego zabijania. Mimo to, dorosłym też się podoba.
Audio
  • Test gry: "Ratchet & Clank: Tools of Destruction”

W grze "Ratchet & Clank: Tools of Destruction” odnajdziemy dużo elementów zręcznosciowo-platformowych. Mimo to Leszek Smosarski z Electronic Dreams zalicza grę do strzelanin TTP, czyli z widokiem na całą postać.

- Nie jest to klasyczna platformówka. Można tu wybierać przeróżne tryby i modele rozgrywki - opowiada Smosarski. - Można się wcielić w pilota statku kosmicznego - dodaje.

Fabuła tej gry opowiada o rasie Lombaksów, która chce zniszczyć zły lord, a nasz bohater jest właśnie jednym z Lombaksów. Dodatkowo na plecach mamy swego kompana Klanka - ten robocik rzuca kąśliwe uwagi i bardzo pomaga.

Grafika jest typowo dziecięca - kolorowa, słodka, cukierkowa. Już siedmioletnie dzieci mogą grać w "Ratchet & Clank: Tools of Destruction”. Dodatkowym atutem gry jest dźwięk.

- To świetna filmowa muzyka, idealnie podłozone głosy bohaterów, odgłosy strzałów - mówi Leszek Smosarski. - Ale brakuje polskiej wersji językowej, zwłaszcza, że to gra dla dzieci. Mogłyby być chociaż napisy.

Kilka miesięcy po ukazaniu się gry wyszedł specjalny dodatek, jej dedykowany, opowiada o dalszych losach bohatera "Ratchet & Clank: Tools of Destruction” - posłuchaj "Czwartego wymiaru" i dowiedz się czy Kuba Marcinowicz i Leszek Smosarski znaleźli jakieś minusy tej gry, możesz też obejrzeć załączony plik wideo - zapraszamy.

(pj)

Kuba
Kuba Marcinowicz i Leszek Smosarski / fot. Aurelia Chmiel
Czytaj także

Test gry: "Fuel" - wyścigi dla relaksu

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 19:09
Terenowe samochody, motocykle, nieograniczone możliwości, wcale nie trzeba trzymać się toru - to atutu gry "Fuel".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry: "Max Payne 3" - najlepszy bullet-time

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 19:26
- To najładniejsza gra na konsolę obecnej generacji - zachęca do gry Leszek Smosarski. Ale uwaga, tylko dla dorosłych graczy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry: "Blur" - wyścig z power-up'ami

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 17:09
Gra "Blur" to wyścigi, a jej największą atrakcją jest to, że 4 graczy może grać na jednym telewizorze, a po sieci nawet 20 osób.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry: "Aromored Core 5" - zbuduj swojego "mecha"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 16:54
- "Armored Core 5" to gra prosta w założeniach, bo jest to strzelanina z wielkimi robotami w roli głównej - mówi Leszek Smosarski z Electronic Dreams.
rozwiń zwiń