"Boggle Flash": alternatywa dla Scrabble

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 19:20
Jak zapewniają eksperci Czwórki, dzięki tej grze miło spędzimy czas zarówno na wakacjach, jak i na zwykłym, miejskim pikniku.
Audio

To nie do końca planszowa gra. Trudno ją sklasyfikować, bo choć teoretycznie jest to gra bez prądu, to jednak baterii użyć w niej należy. Pudełko jest spore, ale w środku, znajdziemy kolejne, niewielkie pudełeczko. W nim są płytki, zasilane bateriami. Po włączeniu naszym oczom ukażą się słowa.
– Najlepszym podejściem do tej gry będzie założenie, że jeśli lubimy gry słowne, typu Scrabble, spodoba nam się także Boggle Flash – zapewnia Błażej Kubacki z portalu grybezpradu.pl. – Poza tym gra jest ciekawie wydana i jest gadżetem: łączy w sobie trochę ze świata gier bez prądu, czyli takich, w które po prostu gra się tylko na stole bez wykorzystania jakiejkolwiek elektroniki, i trochę ze świata prostych gier elektronicznych.

Zdaniem eksperta Czwórki "Boggle Flash" sprawdzi się w każdej konfiguracji: zarówno jako łamigłówka, jak i gra, która będzie wyzwaniem dla kilku osób.
– Szczególnie, że jej wielkość powoduje, że można ją zabrać ze sobą wszędzie, na wakacje, albo nawet na piknik – mówi Kubacki. – Można  po prostu ją wsunąć do kieszeni.

źr.
źr. Czwórka

Żeby uruchomić grę, kładziemy płytki obok siebie i uruchamiamy je. Jest kilka trybów rozgrywek. Jakich? Dowiedz się więcej o tym i o samej grze, słuchając całej "Rozgrywki" z audycji "Czwarty wymiar" i obejrzyj, jak nasi dziennikarze łamali sobie głowy nad "Boggle Flash", klikając w ikonkę kamery.

 (kd)

Zobacz więcej na temat: gra

Czytaj także

Uga Buga: doskonały lodołamacz

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 16:26
Grę opatrzono także wiele znaczącym podtytułem: "Zostań wodzem klanu. Przemów językiem jaskiniowców." I niech "Cza-uga-cha" cię prowadzi!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Test gry "Drako": krasnoludy kontra smok

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 20:00
- Gra ma absolutnie topowe wykonanie i jest zdecydowanie dla ludzi myślących - mówił w Czwórce Błażej Kubacki z portalu grybezprądu.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sabotażysta - Rozszerzenie": więcej możliwości, dłuższa zabawa

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 15:27
To kolejna edycja gry "Sabotażysta" - rozszerzenie. Mamy tu bardziej skomplikowane, choć wciąż intuicyjne, zasady, ale za to dłuższą i ciekawszą rozgrywkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dobre i złe duchy": gra pełna blefu

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 19:37
Strategiczne myślenie i blefowanie - oto umiejętności, które powinieneś posiąść, jeśli chcesz sprawdzić się w tej grze.
rozwiń zwiń