Uga Buga: doskonały lodołamacz

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 16:26
Grę opatrzono także wiele znaczącym podtytułem: "Zostań wodzem klanu. Przemów językiem jaskiniowców." I niech "Cza-uga-cha" cię prowadzi!
Audio

Ta gra to tak naprawdę niewielka puszka, w której znajdziemy karty, na których są rysunki oraz głoski. Każdy z graczy dostaje po trzy karty, wykłada jedną z nich i czyta zawartą na niej sylabę, dodając na zakończenie charakterystyczne "cha".

– Kolejny gracz musi tą sylabę powtórzyć i dodać swoją sylabę – mówi Piotr Widerski, z wydawnictwa  Rebel.

Jeśli więc pierwszy z graczy na swojej karcie znajdzie sylabę "cza" i wypowie dodatek "cha", a kolejny na swojej karcie znajdzie głoskę "uga" i doda sylabę "cha" wówczas będzie musiał wypowiedzieć sekwencję "cza – uga – cha".

- To jest bardzo szybka, imprezowa gra – opowiada Widerski. – Można w dwie minuty rozłożyć karty i po wyjaśnieniu reguł bawić się. Doskonały lodołamacz, jeśli ludzie się nie znają, a także przerywnik między dłuższymi grami, dla rozluźnienia.

fot.
fot. Czwórka

Zobacz testowanie gry "Uga Buga" w "Stacji Kultura" na wideo, lub klikając w plik dźwiękowy posłuchaj, jak języki łamali sobie nasi czwórkowi dziennikarze.

Podobnie, jak gra "Uga Buga" zresztą wydana została gra "Palce w pralce", którą testowaliśmy w Czwórce. Zobacz: "Palce w pralce - granie w klaskanie"

(kd)

Zobacz więcej na temat: gra
Czytaj także

Pan tu nie stał! – piękny oldschool

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 16:29
Szata graficzna nawiązuje do lat 80. Wszystko wykonane jest w "oldschoolowym" stylu, rodem z PRL-u. Na jednej z kart do gry ujrzymy na przykład chłopca w jesionce i w relaksach, czytającego "Świat Młodych".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry: "Shark Chase" – los rybek zależy od kości

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 14:15
- Rozgrywka oparta jest na emocjach i to najbardziej zainteresuje dzieciaki, do których ta gra jest kierowana – mówił w Czwórce Krzysztof Bukowski z wydawnictwa Hasbro.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry: "Callisto" - wojna na klocki

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2012 20:00
- Jest to jedna z tych gier, przy których posiedzimy i pomyślimy i dopiero potem będziemy coś robić - mówił w Czwórce Błażej Kubacki z portalu grybezprądu.pl.
rozwiń zwiń