X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jelcz - wielki powrót wielkiej marki

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 18:20
Nasza armia szykuje się do wymiany parku samochodowego i zdecydowała się postawić na polskiego producenta. W ten sposób na ulice, ale najpierw do koszar powróci marka Jelcz.
Audio
  • Sprawdź kiedy Jelcze pojawią się na polskich drogach (Czwarty wymiar/Czwórka)
Jelcz P882 D53 z systemem Multilift
Jelcz P882 D53 z systemem MultiliftFoto: wikipedia.org/PW2

Polskie wojsko używa obecnie ponad 16 tysięcy ciężarówek, ale większość samochodów pochodzi z lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Jednak dzięki planowanym inwestycjom modernizacyjnym wkrótce ma się to zmienić. Na unowocześnienie sprzętu MON w najbliższej dekadzie planuje przekazać prawie 140 mld zł. Znaczna część tych pieniędzy trafi do podwrocławskiego Jelcza: - Firma ma dostarczyć samochody ciężarowe, które zastąpią wysłużone STAR-y - mówi Bartek Broński, dziennikarz motoryzacyjny. - Co ciekawe, oprócz pojazdów dla wojska Jelcz chce też poszerzyć ofertę dla cywilnych klientów.

Na razie zamówienie obejmuje 866 wozów terenowych. MON chce kupić także 170 podwozi pod zabudowy specjalistyczne, takie jak mobilne stanowiska dowodzenia.

Więcej na ten temat dowiesz się słuchając nagrania z "Czwartego wymiaru". Plik dźwiękowy jest dołączony do tekstu.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy żyjemy w świecie hologramów?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 12:00
Dzięki hologramom na trasie koncertowej Madonny występował Justin Timberlake, na scenie obok Snoop Dogga pojawił się Tupac, a Mariah Carey zaśpiewała w Krakowie. Kto jeszcze korzysta z tej technologii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kubiak – człowiek, który objechał kulę ziemską na Junaku

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 12:00
Michał Kubiak to motocyklista, który na swojej maszynie postanowił objechać cały świat. – Lubię się włóczyć wokół domu – żartuje gość Czwórki. – Chcę jechać na wschód tak daleko, aż z Warszawy dojadę do Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak posprzątać kosmiczne śmieci?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 18:00
Jakie są pomysły i sposoby na pozbycie się śmieci kosmicznych? Sprawdziliśmy to w "Czwartm wymiarze", a wyniki naszego dochodzenia bardzo nas zaskoczyły.
rozwiń zwiń