XVII Festiwal Nauki: aukcje, których nie chcesz wygrywać

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 18:44
Okazuje się, że aukcje skonstruowane są tak, by na nich przepłacić. Mechanizmy ich funkcjonowania będzie można poznać w ramach XVII Festiwalu Nauki.
Audio
  • Co czeka nas podczas XVII Festiwalu Nauki? (Czwarty wymiar/Czwórka)
Kadr z Festiwalu Nauki 2012
Kadr z Festiwalu Nauki 2012Foto: Festiwalnauki.org.pl/Grazyna Myslinska

- Z tym, jak rzeczywiście wyglądają "od środka" aukcje, na przykład internetowe, związane będzie spotkanie w ramach cyklu "Pogromcy mitów ekonomicznych" - mówi Katarzyna Kuś z Festiwalu Nauki. - Ich uczestnicy dowiedzą się, jak są one "ustawiane". Poza tym czekają nas warsztaty, by wszyscy chętni sami mogli spróbować przeprowadzić taką aukcję.

Dodatkowo w ramach Festiwalu Nauki wziąć będzie można udział w wykładzie na temat siedmiu grzechów głównych w polskim prawie.

Czytaj także: XVII Festiwal Nauki rozpoczął się od łupków <<<

XVII Festiwal Nauki rozpoczął się w piątek, 20 września i potrwa aż do 29 września. W ramach imprezy do dyspozycji odwiedzających będzie 110 placówek naukowych, blisko 1000 naukowców. Będzie można z nimi rozmawiać, dyskutować, dowiedzieć się czegoś o świecie, a także nauczyć się czegoś ciekawego. Wydarzeniu patronuje Polskie Radio.

(kd)

Czytaj także

Eksperymenty i debaty - czas na XVII Festiwal Nauki

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 17:20
Lekcje festiwalowe, debaty, spotkania, warsztaty, gry edukacyjne…. I wiele innych atrakcji czeka podczas XVII Festiwalu Nauki. O imprezie porozmawiamy w czwartek, w "Czwartym wymiarze".
rozwiń zwiń