"Dobre i złe duchy": gra pełna blefu

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 19:37
Strategiczne myślenie i blefowanie - oto umiejętności, które powinieneś posiąść, jeśli chcesz sprawdzić się w tej grze.
Audio

Na samym początku ciężko odróżnić dobre duchy od złych. Okazuje się jednak, że z tyłu każdy z duchów wyposażony jest w bolczyk: czerwony oznacza, że duch jest zły, a niebieski – że dobry.

- Dążymy do tego, by zbijać dobre duchy przeciwnika - tłumaczy zasady gry Bożena Michalska z wydawnictwa Granna.
W tej zabawie przewidziano bowiem aż trzy możliwości wygrania. – Pierwsza to pozbycie się swoich złych duchów, druga to zdobycie dobrych duchów przeciwnika, a trzecia – to ucieczka swoim dobrym duchem z pola planszy po stronie przeciwnika.

Plansza jest dwustronna. Po jednej stronie gracze znajdą planszę "łatwiejszą", a po drugiej, gdzie pól jest więcej i są one inaczej rozstawione – "trudniejszą".

/

- Jest to gra typowo strategiczna, nie ma tu elementów przypadkowych, wszystko zależy od naszej umiejętności przewidywania ruchów przeciwnika i od tego, czy potrafimy blefować – mówi Bożena Michalska. – Ta gra pełna jest blefu, trzeba zachować kamienną twarz, ale grać z przymróżeniem oka.

Dowiedz się więcej o grze i zasadach, oraz posłuchaj, jak w "Dobre i złe duchy" grali nasi reporterzy, słuchając całej "rozGRYwki" .

/

(kd)/fot. Czwórka

 

Zobacz więcej na temat: gra
Czytaj także

Uga Buga: doskonały lodołamacz

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 16:26
Grę opatrzono także wiele znaczącym podtytułem: "Zostań wodzem klanu. Przemów językiem jaskiniowców." I niech "Cza-uga-cha" cię prowadzi!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry "Drako": krasnoludy kontra smok

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 20:00
- Gra ma absolutnie topowe wykonanie i jest zdecydowanie dla ludzi myślących - mówił w Czwórce Błażej Kubacki z portalu grybezprądu.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Sabotażysta - Rozszerzenie": więcej możliwości, dłuższa zabawa

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 15:27
To kolejna edycja gry "Sabotażysta" - rozszerzenie. Mamy tu bardziej skomplikowane, choć wciąż intuicyjne, zasady, ale za to dłuższą i ciekawszą rozgrywkę.
rozwiń zwiń