Marcelina: najbardziej inspirują mnie ludzie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 12:50
Nagrała dwie płyty, zawojowała internet nagranym z Piotrem Roguckim utworem "Karmelove", ostatnio wzięła udział w naszym projekcie #2CZWÓRKA. Dziś Marcelina zdradza nam tajniki swojego artystycznego warsztatu.
Audio
  • "Warsztat pracy artysty": Marcelina (Czwórka/Stacja Kultura)
Marcelina gościnnie wystąpiła z Happysad na koncercie w Ministerstwie Dźwięku
Marcelina gościnnie wystąpiła z Happysad na koncercie w "Ministerstwie Dźwięku"Foto: Bartosz Bajerski

- W okresie, kiedy mam przerwę w pracy nad kolejną płytą słucham bardzo dużo muzyki. Sporo też dają mi koncerty i spotkania z moimi muzykami na próbach - opowiada bohaterka Czwórkowego cyklu. - Zbieram pomysły, zachowuję w głowie to, co mi się spodoba. Sama szukam inspiracji. Natomiast teksty zapisuję sobie w zeszycie - intrygujące słowa, ładne zdania, niekoniecznie całe zwrotki. Kumuluję to wszystko w sobie, a potem daję upust emocjom podczas sesji w studiu.

W 2011 roku ukazała się pierwsza płyta wokalistki. Album zatytułowany "Marcelina” powstawał w warszawskim studiu Tokarnia od listopada 2009, pod okiem producenta muzycznego - zespołu JUNE. Krążek został zgłoszony do nagrody Fryderyków. Dwa lata później do sklepów trafiło drugie autorskie wydawnictwo artystki "Wschody Zachody". - Niezwykle istotni dla mojej twórczości są ludzie, z którymi się spotykam - mówi Marcelina. - To oni dają mi energię i są jak bodziec do dalszego działania. Nie lubię pracować sama.

Najświeższe efekty współpracy artystki z innymi muzykami to utwór z repertuaru formacji Mama Selita nagrany z muzykami tej grupy. Piosenka powstała w ramach naszego projektu #2CZWÓRKA.

(kul/pj)

Zobacz więcej na temat: Alternatywa Czwórka MUZYKA

Czytaj także

Pustki: na "Safari" uratował nas producent

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 10:20
- Zrobiliśmy sobie przerwę, która pozwalała domniemywać, że nie nagramy już żadnej płyty i raczej nie wrócimy na scenę - przyznaje Basia Wrońska. - Ale stało się inaczej. Najnowszy album Pustek, "Safari", trafił do sklepów 7 marca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemek Myszor: w Myslovitz już nie zamiatamy brudów pod dywan

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 08:00
Wkrótce minie rok od premiery "1.577" - płyty zespołu Myslovitz nagranej z nowym wokalistą, Michałem Kowalonkiem. Przemek Myszor podsumowuje minione 12 miesięcy i ocenia "Beksę" Artura Rojka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

LiL Ironies: pociąga nas brudny minimalizm

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2014 12:00
Nie chcą definiować swojej muzyki, żeby jej nie ograniczać. Stawiają na prostotę i oszczędnie gospodarują artystycznymi środkami wyrazu. Właśnie ukazała się ich pierwsza płyta zatytułowana, jak ich zespół, "LiL Ironies".
rozwiń zwiń