X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reportaże Olgi Mickiewicz. "Pokazać świat dźwiękiem"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 15:30
- Staramy się za pomocą dźwięku kreować obraz w głowach słuchaczy. Potrzebujemy więc ludzi, którzy pięknie opowiadają, przywołują słowami smaki, zapachy i uczucia - opowiadała o swojej pracy Olga Mickiewicz, laureatka Srebrnego Melchiora 2017, za reportaż "Cienkie nitki szczęścia".
Audio
  • Olga Mickiewicz o swojej pracy i reportażu "Cienkie nitki szczęścia" (Stacja Kultura/Czwórka)
  • "Cienkie nitki szczęścia" - reportaż Olgi Mickiewicz (Stacja Kultura/Czwórka)
Olga Mickiewicz-Adamowicz
Olga Mickiewicz-AdamowiczFoto: Mat. pras.

reportaz.jpg
Zobacz więcej - Reportaże w Czwórce <<<

- Melchior to ogromna przyjemność i radość, ale nie mam marzeń związanych z nagrodami. Nagrody się przytrafiają i to jest bardzo miłe, ale to "efekt uboczny" mojej pracy - opowiadała Olga Mickiewicz. Wspominała także swoją zawodową drogę. - To wymagało czasu. Musiałam nauczyć się radia, poznać możliwości, które daje. Świadomie wybrałam reportaż - tłumaczyła w rozmowie z Kasią Dydo.

W programie opowiadała o wyróżnieniu, jakim był Srebrny Melchior, swoich planach zawodowych. Mówiła także o pracy nad reportażem "Cienkie nitki szczęścia", dotyczącym losu Ukrainek, pracujących na co dzień w Polsce. Posłuchaj reportażu <<<

Olga Mickiewicz Budowanie zaufania rozmówcy wymaga pokory, nastrojenia się na drugą osobę, na słuchanie jej bez pośpiechu. Ludzie mówią, robią dygresje. A ja słucham, bo to dla nich ważne

W audycji Olga Mickiewicz-Adamowicz mówiła także, jakimi prawami rządzi się reportaż radiowy i opowiadała o pierwszych reakcjach swoich bohaterek na materiał, zawarty w "Cienkich nitkach szczęścia". Dlaczego wybrała właśnie ten temat pracy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Olga Mickiewicz (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia)

Data emisji: 27.09.2017

Godzina emisji: 10.07

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak