Reportaże Olgi Mickiewicz. "Pokazać świat dźwiękiem"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 15:30
- Staramy się za pomocą dźwięku kreować obraz w głowach słuchaczy. Potrzebujemy więc ludzi, którzy pięknie opowiadają, przywołują słowami smaki, zapachy i uczucia - opowiadała o swojej pracy Olga Mickiewicz, laureatka Srebrnego Melchiora 2017, za reportaż "Cienkie nitki szczęścia".
Audio
  • Olga Mickiewicz o swojej pracy i reportażu "Cienkie nitki szczęścia" (Stacja Kultura/Czwórka)
  • "Cienkie nitki szczęścia" - reportaż Olgi Mickiewicz (Stacja Kultura/Czwórka)
Olga Mickiewicz-Adamowicz
Olga Mickiewicz-AdamowiczFoto: Mat. pras.

reportaz.jpg
Zobacz więcej - Reportaże w Czwórce <<<

- Melchior to ogromna przyjemność i radość, ale nie mam marzeń związanych z nagrodami. Nagrody się przytrafiają i to jest bardzo miłe, ale to "efekt uboczny" mojej pracy - opowiadała Olga Mickiewicz. Wspominała także swoją zawodową drogę. - To wymagało czasu. Musiałam nauczyć się radia, poznać możliwości, które daje. Świadomie wybrałam reportaż - tłumaczyła w rozmowie z Kasią Dydo.

W programie opowiadała o wyróżnieniu, jakim był Srebrny Melchior, swoich planach zawodowych. Mówiła także o pracy nad reportażem "Cienkie nitki szczęścia", dotyczącym losu Ukrainek, pracujących na co dzień w Polsce. Posłuchaj reportażu <<<

Olga Mickiewicz Budowanie zaufania rozmówcy wymaga pokory, nastrojenia się na drugą osobę, na słuchanie jej bez pośpiechu. Ludzie mówią, robią dygresje. A ja słucham, bo to dla nich ważne

W audycji Olga Mickiewicz-Adamowicz mówiła także, jakimi prawami rządzi się reportaż radiowy i opowiadała o pierwszych reakcjach swoich bohaterek na materiał, zawarty w "Cienkich nitkach szczęścia". Dlaczego wybrała właśnie ten temat pracy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Olga Mickiewicz (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia)

Data emisji: 27.09.2017

Godzina emisji: 10.07

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak