Red Hot Chilli Peppers - koncert pod piramidami

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 16:54
Muzycy Red Hot Chilli Peppers, formacji, która na scenie obecna jest od ponad 30 lat, ogłosili, że 15 marca usłyszeć ich będzie można na żywo w Gizie, pod piramidami w Egipcie.
Audio
  • Red Hot Chili Peppers - koncert w Egipcie (Stacja Kultura/Czwórka)
Red Hot Chili Peppers
Red Hot Chili PeppersFoto: Ellen von Unwerth/redhotchilipeppers.com
buslav damian sikorski 1200 .JPG
Tracklista na stok - Buslav wybiera numery do jazdy na desce

- Dotychczas w tym miejscu wystąpiło tylko kilka gwiazd, m.in. muzycy z Pink Floyd - opowiadał w Czwórce Damian Sikorski. - W przygotowaniu jest także nowa płyta RHCP, której ukończenie i wydanie opóźnia się ze względu na kataklizmy w Kalifornii.

Zaś jak tłumaczył Piotr Rubens, kompozytor i gitarzysta współpracujący m.in. z Darią Zawiałow, ten koncert będzie nie lada gratką nie tylko dla fanów Red Hotów. - Egipt nie jest miejscem często wybieranym przez gwiazdy światowego formatu, więc będzie to tym bardziej "mocne uderzenie" - mówił muzyk.


mary spolsky 1200.jpg
Mery Spolsky - czego słucha podczas zimowego szaleństwa?

16 stycznia grupa wystąpiła w San Diego w Stanach Zjednoczonych, a potem rozpoczęły się koncerty na Antypodach. Jak przekonywał Damian Sikorski, nieoficjalnie wiadomo, ze muzycy planują także udać się z koncertem na Kubę, choć na razie termin tournée po tym kraju nie jest ustalony. Za co RHCP pokochał Piotr Rubens i w jaki sposób Red Hoci związani są z Warszawą? O tym w nagraniu rozmowy z Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Data emisji: 30.01.2019

Godzina emisji: 11.16

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak