Jak wygląda edukacja przestrzenna w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 20:49
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki ogłosił pierwszą polską odsłonę międzynarodowego konkursu Golden Cubes. Udział mogą wziąć osoby, szkoły, organizacje i instytucje zajmujące się edukacją architektoniczną.
Audio
  • Na czym polega architektura? Zajrzyj do pracowni architekta (Stacja kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Jacob Lund

Celem konkursu jest zachęta i wsparcie tych, którzy kładą fundamenty kultury architektonicznej oraz pomagają dzieciom i młodzieży, w zrozumieniu procesów architektonicznych i kształtowania przestrzeni środowiska zbudowanego. - Działania naszego Instytutu nie są skierowane wyłącznie do architektów. Zajmujemy się szeroko rozumianą edukacją architektoniczną, popularyzacja wiedzy jest jednym z podstawowych celów naszych działań - mówiła Katarzyna Domagalska z działu edukacji Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.

- Działamy na różnych polach, które wykraczają poza dziedzinę architektury. Chcemy, aby warsztaty, które prowadzimy oprócz wiedzy, rozwijały też wyobraźnię i uczyły obywatelskiej odpowiedzialności. I nie są to wyłącznie kursy dla wybranych. - Dwa programy rekomendowane przez Narodową Izbę Architektów i Narodowy Centrum Kultury. Chcemy wchodzić z tym tematem do szkół. Chcemy, by dzieci miały świadomość, że mają wpływ na otaczającą nas przestrzeń - dodawał gość Czwórki. 

Jak wygląda edukacja architektoniczna w szkołach? Dlaczego na tym etapie nauczania pozyskiwanie wiedzy w tym zakresie jest tak ważne? Kto i na jakich zasadach może skorzystać z takich programów? O tym w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Katarzyna Domagalska (dział edukacji Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki)

Data emisji: 5.02.2020

Godzina emisji: 11.09

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak