Paula Roma: prześladuje mnie romatyczna wizja miłości

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 17:30
Niebanalny sposób śpiewania, mocny charyzmatyczny glos oraz kobiecy wizerunek - to cechy charakterystyczne Pauli Romy. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Rawpixel.com/Shutterstock.com

Posłuchaj
11:41 CZWORKA Stacja Kultura - Paula Roma 09.03.2021.mp3 Paula Roma debiutuje EP-ka i opowiada pełne emocji historie (Stacja Kultura/Czwórka)

Urodziłam się w Walentynki i ta romantyczna wizja miłości trochę mnie "prześladuje", ale wcale mi to nie przeszkadza Paula Roma

Paula Roma to nowa muzyczna odsłona wokalistki znanej wcześniej jako Paulina Romaniuk, uczestniczki m.in. programu "The Voice of Poland". Po dłuższym milczeniu - w 2020 roku - artystka powróciła na scenę i zadebiutowała w kolejnych rolach - jako kompozytorka oraz autorka przepełnionych uczuciami tekstów. Jej najnowszy singiel to utwór "Cześć, tu miłość" - jak dotąd najbardziej osobista wypowiedź artystki. - Z każdym singlem otwierałam się coraz bardziej, ale tutaj emocjonalnie "obnażyłam się" najbardziej - przyznaje Paula Roma. - To piosenka o miłości, w której podmiotem lirycznym jest samo uczucie. Mam nadzieję, że personifikacja miłości pozwoliła mi ominąć wytarte ścieżki i "ograne" frazesy. 

PAULA ROMA - Cześć tu Miłość / Paula Roma

Sprawdź także
brodka marcin kempski 1200.jpg
Brodka: słodko już nie będzie

Utwór jest kolejną zapowiedzią debiutanckiej EP-ki artystki. - Bez względu na to, czy mam do czynienia z pytą długogrającą, czy z mini-albumem, patrzę na to jak na całość pewnej historii. Są tacy, którzy opowiadają ją w piętnastu piosenkach, ja zrobię to w sześciu - wyjaśnia rozmówczyni Kasi Dydo. - EP-kę traktuję jako bardzo emocjonalną wizytówkę, która pozwoli słuchaczom lepiej mnie poznać. Bo jestem dopiero na początku drogi, ale w głowie mam mnóstwo melodii - dodaje. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Paulina Romaniuk (Paula Roma)

Data emisji: 09.03.2021

Godzina emisji: 10.15

kul