IVO z singlem "Spokój". "To koniec pewnego etapu"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2022 14:59
- Spokój dla mnie to są momenty. To coś, o co wciąż nieustająco trzeba dbać, jak o ogród przy naszym domu - podkreślała IVO. Artystka powraca właśnie z nowym singlem "Spokój". 
IVO
IVOFoto: materiały prasowe

Światło dzienne ujrzał właśnie jej projekt "Po mojemu", z którego pochodzi numer "Spokój". - To piosenki tworzone do tekstów polskich raperów. W ramach tego projektu stworzyliśmy m.in. nową wersję utworu "Poświęcić wszystko" Bisza - wymieniała IVO. - Drugą częścią projektu są moje autorskie kompozycje. W ramach tego segmentu pojawił się właśnie "Spokój". To swoista klamra tryptyku - po utworach "Bujaj się, mała" i "Kot" - dotyczącego wewnętrznego niepokoju i lęków, które wciąż czujemy - podkreślała artystka.  

Koniec pewnego etapu to... początek czegoś nowego

Jak tłumaczyła "Spokój" zamyka dotychczasowy etap w jej karierze. - Kolejne single będą szły już troszeczkę bardziej w stronę urban music i r'n'b. Już nie możemy się tego doczekać - mówiła wokalistka. 

"Po mojemu" współtworzony był wraz z producentem St. Elmo. - Dzięki tej współpracy wszystko zostało zamknięte w spójnej formie. Cieszymy się, że dobrze się rozumiemy, to ma wpływ na naszą twórczość - tłumaczyła IVO. - Ważne jest to, by znajdować ludzi, którzy czują podobnie i z nimi pracować, jednocześnie samemu bardzo się angażując - podkreślała. 

Współpraca z Biszem i pozytywny feedback 

Premierowo utwory z krążka "Spokój" artystka wykonała na początku marca w jednym ze stołecznych klubów. - To był bardzo intensywny czas, a sam dzień koncertu był ogromną ekscytacją. Pojawiło się dużo pozytywnej energii między mną a publicznością. Dopiero potem nastąpił spokój i czas wytchnienia - opowiadała. Podczas przygotowań do trasy promocyjnej wokalistka współpracowała blisko z Biszem.

- Świetnie wspominam tę współpracę zarówno na scenie, jak i w trakcie prób. To "oaza spokoju", człowiek o szczególnej wrażliwości, a jednocześnie bardzo dowcipny. Choć odzywa się dość rzadko, z reguły to, co mówi jest doskonałą pointą. Bardzo się cieszę, że ten artysta przyjął zaproszenie - podkreślała wokalistka.

 

Posłuchaj
09:49 czwórka kmiecik 2022_03_07-11-36-27.mp3 IVO opowiada o singlu "Spokój" i planach muzycznych (Stacja Kultura/Czwórka)
 

Muzyka klasyczna wciąż jest obecna

Na co dzień IVO jest nie tylko wokalistką, ale także m.in. autorką piosenek, pianistką, trenerem wokalnym. - Od lat staram się łączyć wiele funkcji, to daje mi w życiu pewną swobodę - podkreślała w rozmowie z Czwórką. Jak przyznała w rozmowie z Czwórką, wciąż w jej duszy gra m.in. muzyka klasyczna.

- Choć "siedzę" od wielu lat w rozrywce, paradoksalnie, często zdarza mi się włączać klasykę. Jest ona bardzo obecna w moim życiu, a nokturny Fryderyka Chopina do dziś zdarza mi się grać na fortepianie - podkreślała. - Jestem otwarta na wiele muzycznych gatunków, zamiast szufladkować dzielę muzykę raczej na "dobrą i złą". 

Źr. IVO - Spokój (prod. St. Elmo)

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: IVO (autorka piosenek i tekstów)

Data emisji: 07.03.2022

Godzina emisji: 8.16

kd/pj