Kolega Patricka The Pana i autor "Koszulki". Kim jest Dawid Tyszkowski?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 20:40
Mimo młodego wieku, tworzy dojrzałe i pełne emocji teksty, które z łatwością zmienia w oryginalne muzyczne kompozycje. - Najpierw była gitara, potem pobrałem pierwszy program do produkcji muzycznej i zdałem sobie sprawę, że chcę w tym zostać na dłużej - opowiada Dawid Tyszkowski. 
Dawid Tyszkowski
Dawid TyszkowskiFoto: Zuzanna Mazurek

Jego nieodłącznym atrybutem i pierwszym muzycznym wspomnieniem jest gitara. - Na lekcje nauki na gitarze chodziłem ze starszym bratem. Mnie bardziej się to spodobało i zostałem przy tym instrumencie - wspomina gość Czwórki. - Osłuchałem się z muzyką dzięki moim rodzicom i rodzeństwu. To oni pootwierali mi głowę na różne brzmienia.   

Artysta przyznaje, że to na gitarze powstają wszystkie jego kompozycje , bo nawet jeśli próbuje zmienić instrument, to zawsze do niej wraca. Tak też było w przypadku "Koszulki", która jest pierwszym oficjalnym singlem Dawida Tyszkowskiego. Piosenka to połączenie głębokiego i charakterystycznego wokalu z doskonałym świeżym brzmieniem. - "Koszulka" powstała kilka miesięcy temu w moim pokoju. Jako student pierwszego roku biegam na zajęcia, ale nie biegam na bieżni, więc przybyło mi kilogramów. Pomyślałem sobie, że to jest dobry temat na utwór - śmieje się rozmówca Kasi Dydo. - Wydanie pierwszego singla to dla mnie duże wydarzenie. Jednak jestem dopiero na początku swojej drogi, więc już nie mogę się doczekać jak to wszystko się rozwinie w przyszłości - przyznaje.

Dawid Tyszkowski swoją twórczość opiera na tym co czuje i słyszy. Cały czas poszukuje nowych inspiracji i eksperymentuje z różnymi gatunkami. Aktualnie pracuje nad debiutanckim materiałem, nad którym od strony produkcyjnej czuwa Patrick The Pan.

Posłuchaj
09:56 CZWÓRKA Stacja Kultura - tyszkowski 25.04.2022.mp3 Kim jest i co śpiewa Dawid Tyszkowski (Stacja Kultura/Czwórka)

Dawid Tyszkowski - Koszulka (Official Video) | Dawid Tyszkowski 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Dawid Tyszkowski (wokalista, 

Data emisji: 25.04.2022

Godzina emisji: 11.45

kul