Faustyna Maciejczuk. "Wiatr" - nowy singiel zapowiadający "Baby blue"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 14:28
Faustyna Maciejczuk to jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia. Właśnie ukazał się jej trzeci singiel "Wiatr", który zapowiada album "Baby blue". 
Faustyna Maciejczuk w Czwórce
Faustyna Maciejczuk w CzwórceFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Faustyna Maciejczuk to typowa sowa - pracuje w nocy, odsypia rano. - Tworzę wieczorami, gdy mnie nic nie goni, nie spieszę się nigdzie - zdradza. Jednak ostatni czas dla artystki nie jest najspokojniejszy. Właśnie kończy trzeci rok studiów na kierunku muzykologia, a 28 października ukaże się jej płyta "Baby blue". 

- Chciałabym, żeby muzyka była moim zawodem, będę kontynuowała to z uśmiechem, ale nie zamykam się, mam też inne pasje - mówi gość Czwórki. - Bardzo lubię design, meble, ubrania. Trochę interesuje mnie architektura, choć to akurat nie jest moja mocna strona - dodaje. 

Gość Kasi Dydo przyznaje, że szkoła nauczyła ją organizacji zajęć, zawziętości, choć muzykologii nie powiązałaby z konkretnymi muzycznymi skillami, z których może skorzystać. Artystka przyznaje, że podczas studiów nie spotkała się z konkurencją, bo studenci całego roku tworzyli fajną drużynę. Nie widzi jej też na rynku muzycznym. - Moim zdaniem muzyka jest takim polem, na którym nie ma konkurencji, bo człowiek nie słucha tylko jednego artysty - wyjaśnia. - Dziś raczej wspieram też innych początkujących. Jeśli ktoś prosi mnie o ocenę, to staram się powiedzieć, żeby robił to, co czuje, że to nie musi być ładne dla kogoś z boku, tylko ważne, by być w tym szczerym - dodaje. 

Premierę albumu Faustyny Maciejczuk zaplanowano na 28 października. Pierwszym singlem ją zapowiadającym było "Lśnienie", następnie "Deja vu", a teraz przyszedł czas na "Wiatr". - "Wiatr" jest o tańcu, czyli o czymś, co sprawia mi bardzo dużo radości i frajdy - zdradza Faustyna. - Opowiada o tym, że w czasach studenckich często chodziłam na imprezy i lubiłam muzykę. Szłam w te miejsca dla muzyki i tam odpływałam, często też mówiłam, że jest to moja medytacja dynamiczna. Muzyka była moją jedyną używką - dodaje. 


Posłuchaj
11:52 czwórka stacja kultura 12.09.2022 11.40.32 11.52.24.mp3 Faustyna Maciejczuk opowiada o singlu "Wiatr" i nadchodzącej płycie (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Do współpracy przy "Wietrze" Faustyna Maciejczuk zaprosiła producenta Dawida Phama. - On wydobył z tego utworu wszystkie smaczki - podkreśla artystka. - Odkąd zajmuję się muzyką, zdarza mi się, że mam problem z tym, że ktoś wchodzi w moją muzykę, moje dźwięki, moje wyobrażenie utworu. Jednak, gdy ktoś ma podobną estetykę i styl, a tak było w przypadku Dawida, to wychodzi super - dodaje. 


Faustyna Maciejczuk - Wiatr (Official Video)/Faustyna Maciejczuk

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Faustyna Maciejczuk (wokalistka)

Data emisji: 12.09.2022

Godzina emisji: 11.40

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Kasia Dydo