Tuż po 11.15 spotkamy się z Wiktorią Zwolińską, która mówi o sobie, że jest jest "nostalgiczną dusza, ponadprzeciętna empatką", a odzwierciedleniem tego jest nośny indie pop w odcieniu noir. Emocjonalne rozterki, o których młoda artystka traktuje w swoich piosenkach, pozwalają na utożsamianie się z jej twórczością i wspólne wyśpiewywanie chwytliwych refrenów już po paru odsłuchach. Wiktoria Zwolińska nikogo nie udaje ani za niczym nie podąża - jej muzyczna wizja wyróżnia się na tle dominujących trendów i nakazuje śledzić bacznie kolejne kroki, które na rodzimej scenie będzie stawiać utalentowana wokalistka.
Artystka najczęściej komponuje swoje numery na pianinie, albo ukulele. Jak opowiadała w rozmowie z Czwórką, chce zacząć pisać piosenki akompaniując sobie na gitarze.
Wokalistka na koncie ma już kilka utworów. Właśnie wypuściła kolejną serię singli. Wśród nich "Tarantino", z teledyskiem utrzymanym w Czwórkowej kolorystyce.
Wiktoria Zwolińska - Tarantino/Wiktoria Zwolińska
W pierwszej godzinie audycji wybierzemy się na EXPO XXI, gdzie powstać ma ogromne, magiczne miasto. MagicShock zapowiadane jest jako wielowymiarowe show, które rozbudza wyobraźnię. Wystawa w wyjątkowej scenografii, którą w aktywny sposób będą współtworzyć znakomici artyści.
***
Na audycję z cyklu "Stacja Kultura" w środę (15.02) o godzinie 10.00 zaprasza Kasia Dydo.
pj