Łukasz Napora o festiwalu Audioriver 2013

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 14:14
Organizatorzy Audioriver właśnie zaprezentowali kolejne dziewięć powodów, by w ostatni weekend lipca udać się do Płocka. Są to Paul Kalkbrenner live, Mr. Oizo, Karin Park live, Nymfo b2b Klute, Raresh, Xhin, Matador live i Julia Marcell. - Przed nami jeszcze co najmniej dwie porcje takich ogłoszeń - mówi Łukasz Napora, dziennikarz muzyczny Czwórki i rzecznik prasowy festiwalu.
Audio
  • Łukasz Napora m.in. o gwiazdach festiwalu Audioriver 2012 (Stacja Kultura/Czwórka)
Łukasz Napora opowiedział o tym, jakie zmiany czekają nas w nadchodzącym roku w muzyce elektronicznej
Łukasz Napora opowiedział o tym, jakie zmiany czekają nas w nadchodzącym roku w muzyce elektronicznejFoto: Bartosz Bajerski

Audioriver
Audioriver 2012/B.Bajerski

Na razie Napora nie chce zdradzać kolejnych szczegółów, ale zapowiada, że wśród gwiazd Audioriver 2013 będzie jeszcze przynajmniej kilka wielkich nazwisk.

– Muzyka elektroniczna na świecie to nie jest "świeżynka", tylko absolutnie ugruntowany gatunek, kawałek sztuki – mówi gość "Stacji Kultura". – Konstruowanie składu gwiazd na festiwal Audioriver to jak tworzenie reprezentacji w piłce nożnej. Bierzemy zarówno doświadczonych muzyków, jak i młodych ludzi i wszystko się wtedy "klei".

8. edycja festiwalu Audioriver odbędzie się w dniach 26-28 lipca 2013 w Płocku. Tymczasem już 13 kwietnia we Wrocławiu – po Warszawie i Poznaniu – ruszy 3. edycja Konferencji Muzycznej Audioriver, nad którą patronat objęła Czwórka. Jest ona częścią większego projektu o nazwie Rynek Niezależny, którego celem jest wspieranie sceny alternatywnej: pomoc w kształceniu profesjonalistów, ustalanie dobrych praktyk i tworzenie forum do wymiany doświadczeń. 

– To wydarzenie, które ma na celu "pracę u podstaw", profesjonalizację tego, co dzieje się na scenie muzyki elektronicznej i alternatywnej – mówi Napora. – Ludzie, którzy zakładają wytwórnie, organizują koncerty, są artystami, albo menadżerami, nie zawsze wiedzą na początku swojej działalności "czym to się je". Dajemy im więc możliwość posłuchania profesjonalistów, którzy się tym zajmują.

W ubiegłym roku festiwal Audioriver był mocnym uderzeniem na międzynarodowej scenie muzycznej. 16-tysięczna publiczność imprezy bawiła się podczas występów aż 70 artystów, w tym m.in. Röyksoppa, Ricardo Villalobosa, Nicolasa Jaara, Goldie, Dangera i Kavinsky'ego. W tym roku będzie działo się równie dużo.

By dowiedzieć się więcej, zarówno o festiwalu, jak i Konferencji Muzycznej Audioriver, zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z Łukaszem Naporą z audycji  "Stacja Kultura".

(kd/Czwórka)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA audioriver

Czytaj także

Arek Jakubik: Dr Misio śpiewa o tym, co leży mu na resztkach wątroby

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 09:00
Do sklepów muzycznych odważnie wkroczyli "Młodzi". To debiutancka płyta formacji Dr Misio, dowodzonej przez aktora Arka Jakubika. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, teksty Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego - po prostu prawdziwy rock&roll.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po tej książce zaczniesz kupować płyty

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 13:23
Ukazał się Przewodnik Krytyki Politycznej "Muzyka". Jak mówi Kuba Bożek tytuł tej publikacji możnaby zamienić na "Jakie płyty mam kupić wg. The Wire"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Novika i jej "Heart Times" - dobra muzyka nie tylko na wiosnę

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 18:30
Bez niej edukacja muzyczna, ani polska scena elektroniczna nie byłyby takie jakie są. 12 kwietnia Novika wydaje "Heart Times" i przyznaje, że to najbardziej "dorosły" krążek w jej dorobku.
rozwiń zwiń