Arek Jakubik: Dr Misio śpiewa o tym, co leży mu na resztkach wątroby

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 09:00
Do sklepów muzycznych odważnie wkroczyli "Młodzi". To debiutancka płyta formacji Dr Misio, dowodzonej przez aktora Arka Jakubika. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, teksty Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego - po prostu prawdziwy rock&roll.
Audio
  • Dr Misio i prawdziwy rock & roll (DJ Pasmo/Czwórka)
Arek Jakubik i Paweł Derentowicz z Dr Misio opowiadają o nowej płycie: - Penetrujemy wnętrze człowieka, jego bebechy, wchodzimy do najbardziej pokręconych zakamarków jego głowy
Arek Jakubik i Paweł Derentowicz z Dr Misio opowiadają o nowej płycie: - Penetrujemy wnętrze człowieka, jego bebechy, wchodzimy do najbardziej pokręconych zakamarków jego głowyFoto: Bartosz Bajerski

Kawałek nogi, rozciągnięta bielizna i siatkowy podkoszulek - tak wygląda okładka debiutanckiej płyty Dr Misio: - No cóż, my ładni nie jesteśmy, więc nie bedziemy się napinać... ale za to cały czas jesteśmy młodzi - śmieje się Arek Jakubik. - Koncertowym uzupełnieniem tego zestawu są klapki i znoszone niebieskie skarpety bez gumek. Taką stylizację wymyślił nam fotograf, Szymon Szcześniak i nam się to bardzo spodobało.

- Pomysł założenia grupy zrodził się gdzieś w połowie lat 90. w moim studiu - opowiada gitarzysta Paweł Derentowicz. - Po raz pierwszy z Arkiem wystąpiliśmy razem na imprezie w cyrkowym namiocie. Wtedy poczułem, że coś może się z tego wykroić. I czas pokazał, że miałem rację - dodaje. Dr Misio powstał 5 lat temu i tworzy muzykę adresowaną nie tylko do fanów rocka, ale przede wszystkim do ludzi, którzy w sztuce szukają intelektualnych wrażeń i refleksji.

- Śpiewamy o rzeczach najważniejszych, eschatologicznych. O przemijaniu i o śmierci, czyli o tym wszystkim, co leży nam na resztkach wątroby - mówi Jakubik. - Dlatego potrzebne są nam dystans i przymrużenie oka, żeby nie było zbyt patetycznie i pretensonalnie - wyjaśnia.  Płyta "Młodzi" została zarejestrowana w 2012 roku w Elektra Studio. W roli producenta muzycznego wystąpił Olaf Deriglasoff, a teledysk do singla promującego wydawnictwo wyreżyserował Wojtek Smarzowski.

Więcej o Dr Misio dowiesz się, słuchając nagrania oraz oglądając wideo z "DJ Pasma", w którym gościła część zespołu.

kul 

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Rock
Czytaj także

Jared Leto: bierzemy proteiny i zmieniamy w złoto (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 17:00
- Pierwsze fanki przed łódzką Atlas Areną pojawiły się już o 3 rano - relacjonował reporter Czwórki Kamil Jasieński, któremu udało się porozmawiać z muzykami nagrodzonymi MTV European Music Awards.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Wieteska: Praca z Kultem daje mi przyjemność, ale..

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 09:08
- Największą frajdę sprawia mi tworzenie muzyki - mówił w Czwórce menedżer najważniejszego zespołu Kazika, który w "DJ Paśmie" opowiedział o swojej działalności z zespołem Buldog.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Conoce Mi Cuba" pokaże Ci prawdziwą Kubę

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 10:50
Wbrew temu, co mówią synoptycy w naszym kraju zaświeci piękne słońce i zrobi się naprawdę gorąco. To wszystko za sprawą Reia Ceballo i jego autorskiego projektu "Conoce Mi Cuba - Poznaj Moją Kubę", który właśnie rusza w Polskę.
rozwiń zwiń