X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kraftwerk w kokonie tajemnicy

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 13:04
Kraftwerk to bardzo tajemnicza grupa muzyczna - trudno przeprowadzić z nimi wywiad. Okazuje się, że mimo to można napisać ich biografię, a wszystko dzięki mrówczej pracy.
Audio
  • Tomasz Nowak opowiada o biografii grupy Kraftwerk (Stacja Kultura/Czwórka)
Występ grupy Kraftwerk w Duesseldorfie (styczeń 2013)
Występ grupy Kraftwerk w Duesseldorfie (styczeń 2013)Foto: Miroslav Bolek/Wikimedia Commons/CC

18 czerwca ukazała się pierwsza na polskim rynku biografia grupy Kraftwerk. Jej znaczenie dla muzyki popularnej porównać można tylko z największymi – The Beatles czy Elvisem Presleyem.

"Kraftwerk Publikation" to drobiazgowa, dokładna biografia, jedna z niewielu na świecie. W Polsce to pierwsza książka poświęcona artyście związanemu ze sceną muzyki elektronicznej - mówi Tomasz Nowak z Domu Wydawniczego REBIS.

/

Kraftwerk jest grupą bardzo niedostępną. Można wysłać do nich prośbę o wywiad, ale w odpowiedzi dostaniemy listę zakazów i tematów, których nie wolno poruszać. - Z takiej próby wywiadów niewiele wynika, bo nie można rozmawiać o: historii zespołu, procesie tworzenia, odniesieniach do sceny, historii sceny niemieckiej, początkach studia, wyposażeniu studia, realizacji nagrań, intencjach związanych z tworzeniem poszczególnych utworów - wymienia gość Kuby Kukli. - To mocno antymedialna kapela. Przedstawiciele zespołu wywodzą się z zamożnych rodzin, a te rodziny są dość skryte. Oni nie potrzebowali rozgłosu medialnego, żeby zaistnieć. Skupili się na własnej twórczości. Do dziś zespół nie wychodzi z kokona tajemniczości, ta jest częścią imagu zespołu.

Autorowi książki "Kraftwerk Publikation" udało się wykonać mrówczą pracę. David Buckley zebrał to, co dało się zebrać: znane fakty ze wcześniejszych publikacji, wywiady, artykuły. Udało mu się porozmawiać z dawnymi członkami grupy.

Ostatnie lata zespołu trudno przeniknąć. Kraftwerk nie wydał płyty od dekady, wciąż jednak koncertuje i wzbogaca oprawę graficzną swoich występów.

Tomasz Nowak w "Stacji Kultura" zwraca też uwagę na szatę graficzną tej publikacji, nawet czcionka została przygotowana pod grupę, a układ książki to 8x8, czyli 64 bity.

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Kraftwerk MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Deska, beatbox i dobra muzyka

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 16:41
W piątek w "Poranku OnLine" będziemy celebrować dwa ważne święta - Dzień Deskorolki ;) i Dzień Muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzykę z aparatu gębowego może tworzyć każdy

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 10:30
Beatbox nie jest zarezerwowany jedynie dla hip-hopu. Dźwięki wydawane paszczą świetnie komponują się też z jazzem, a nawet z muzyką klasyczną. A już za chwilę będzie można uczyć się beatboxowania z książki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anja Kraft na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 15:11
Anja Kraft to młoda didżejka, która ucieka od trendów i utartych schematów, pokazując publiczności wyłącznie własną, oryginalną wizję muzyki elektronicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziewczyno zarapuj!

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 10:56
Sztuka bez kobiet w ogóle nie ma sensu, m.in. dlatego organizatorzy festiwalu "No Women No Art" postanowili zaprosić nastolatki na warsztaty rapowania. Być może zasilą one wkrótce polską scenę hip-hopu.
rozwiń zwiń