November Project: w naszym zespole dystans to podstawa

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 08:00
Kiedyś grupa Guns N'Roses zasłynęła epickim przebojem "November Rain", teraz November Project wysyłają w świat pozytywne wibracje i dziarskie reggae.
Audio
  • November Project opowiadają o swoim "dziarskim reggae" (Czwórka/Stacja Kultura)
Reprezentacja November Project w Czwórce
Reprezentacja November Project w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński

To muzyczny ewenement i wzór do naśladowania - November Project tworzą ludzie, którzy udowadniają, że w muzyce nie ma żadnych barier.

Członkowie grupy poznali się na zajęciach z muzykoterapii na warszawskich Jelonkach. Szybko okazało się, że wspólne granie to dla nich wielka frajda. Stąd też decyzja o założeniu regularnego zespołu.

- Inicjatorem i liderem grupy jest Wiernik. To terapeuta, który na Osiedlu Przyjaźń zorganizował warsztaty szkoleniowe z umuzykalniania. Takie były początki naszej działalności - wspomina Michał "Eddy" Romanowski . - Teraz November Project to zespół, który regularnie koncertuje, komponuje, a ostatnio wydał płytę.

O krążku "Rastaferajna" członkowie grupy mówią, że to spełnienie ich marzeń. Na płycie znajdziemy 12 radosnych piosenek z tekstami pełnymi językowych wygibasów autorstwa Włodka "Paprodziada" Dembowskiego.

- Pojawienie się Włodka to moment przełomowy dla naszego składu. Bo wraz z nim pojawiły się teksty - tłumaczy Marcin "Starszak" Troszak . - W ten sposób zyskaliśmy formę i staliśmy się pełnoprawnym zespołem.

Swoją muzykę określają mianem "dziarskiego reggae", a ich motto brzmi: "Wszyscy jesteśmy specjalnej troski". Z okazji zbliżających się świat November Project nagrał specjalny utwór "Pastoregałka".

(kul)

Reprezentacja
Reprezentacja November Project z ekipą "Stacji Kultura"
Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA reggae
Czytaj także

KaCeZet: na mojej łajbie ja jestem kapitanem

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 09:30
- I parę słów do recenzentów, którzy ze mnie drwili. Mam wrażenie, że to zgredy, których drażni mój optymizm. I dla wszystkich pięć! Ja z wami współpracy dalszej wyrażam chęć - deklaruje na nowej płycie KaCeZet. Album "Dziennik Kapitana cz. I" trafił do sklepów 1 października.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Earl Jacob serwuje "vintage na sterydach"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 10:00
Tisztelet, The Bartenders, Ludziki - Jakub Sadowski nie może narzekać na brak muzycznego doświadczenia. To, czego już się nauczył postanowił wykorzystać w solowym projekcie i jako Earl Jacob wydaje właśnie płytę "Warto rozrabiać".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zwycięzcy "Czwórka Reggae Contest" zagrali w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 07:50
Big Up! - to oni podobali Wam się najbardziej w plebiscycie, który towarzyszył tegorocznej edycji festiwalu w Ostródzie. Postanowiliśmy oddać im głos, mikrofony i Czwórkowe studio.
rozwiń zwiń