"Przygody Sherlocka Holmesa" - za nami ostatni odcinek przygód słynnego detektywa

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2022 06:00
Sir Arthur Conan Doyle to jeden z czołowych przedstawicieli nurtu powieści detektywistycznej. Przez cały marzec, od poniedziałku do piątku o godz. 10.45, w Czwórce słuchamy jego "Przygody Sherlocka Holmesa" w interpretacji Szymona Roszaka.
Szymon Roszak czyta w Czwórce Przygody Sherlocka Holmesa
Szymon Roszak czyta w Czwórce "Przygody Sherlocka Holmesa"Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

Arthur Conan Doyle był szkockim lekarzem i pisarzem. To właśnie praca autora powieści przyniosła mu sławę. To on stworzył postać Sherlocka Holmesa, doktora Watsona czy pani Hudson. Powołany przez niego do życia genialny detektyw, który rozwiązuje każdą zagadkę "metodą dedukcji", przygrywając przy tym na skrzypcach, pojawił się na kartach jego czterech powieści i 56 opowiadań.

W Czwórce zaprezentujemy "Przygody Sherlocka Holmesa" sir Arthura Conana Doyle’a, w tłumaczeniu Tadeusza Everta.  

Wybrane przez Teatr Polskiego Radia o​powiadania: "Srebrzysta gwiazda", "Stały pacjent", "Ostatnia zagadka" przeczyta Szymon Roszak - aktor Teatru Współczesnego w Warszawie.

Emisja fragmentów w "Stacji Kultura" od 1 do 31 marca 2022 roku, od poniedziałku do piątku, po godz. 10.45 w audycji "Stacja Kultura"

***

Dotychczas w "Stacji Kultura" pojawiały się fragmenty lektur szkolnych i powieści, które czytają znani aktorzy. W lutym na naszej antenie można było słuchać opowiadań Brunona Schulza. W styczniu przeczytaliśmy "Opowieści niesamowite" Edgara Allana Poe. W grudniu usłyszeliśmy "Pożegnanie jesieni" Stanisława Ignacego Witkiewicza w interpretacji Jakuba Kordasa. W listopadzie "Kronikę wypadków miłosnych" czytał Grzegorz Kwiecień, aktor Teatru Narodowego w Warszawie, a w październiku opowiadanie Jarosława Iwaszkiewicza "Panny z wilka" można było usłyszeć w interpretacji Justyny Kowalskiej, laureatki nagrody Arete za najlepszy debiut aktorski w Teatrze Polskiego Radia w 2019 roku.

POSŁUCHAJ WIĘCEJ Radiopowieść w Czwórce >>>

mat.pras./pj