Del-M z nowym singlem. "Dziecko we mgle" zapowiada debiutancką płytę

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2024 14:25
"Dziecko we mgle" to najnowszy singiel zwycięzcy szóstej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!” i kolejna zapowiedź jego debiutanckiej płyty. - Impulsem do napisania tego numeru był zepsuty termostat w hotelu - opowiada Del-M. 
Del M i Damian Sikorski w studiu Czwórki
Del M i Damian Sikorski w studiu CzwórkiFoto: Czwórka/Kamil Jasieński
  • Del-M (Marcin Jankowski) to zwycięzca szóstej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!".
  • Jest raperem, kompozytorem i autorem tekstów. 
  • Jego debiutancka płyta "Dzieci we mgle" ukaże się 10 maja.
  • Najnowszy singiel "Dziecko we mgle" to historia zainspirowana zepsutym termostatem. 

Del-M - zwycięzca konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!"

Marcin Jankowski, czyli Del-M, swój debiutancki album wyda z Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia. To nagroda za zwycięstwo w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". - Zgłosiło się do nas kilkaset artystek, artystów i zespołów. To tysiące dobrych piosenek. Zdaniem Kapituły Del-M był najlepszy i tak oto w historii konkursu doczekaliśmy się pierwszego rapera zwycięzcy - opowiada Damian Sikorski, pomysłodawca "Wydaj płytę z Będzie głośno!". - Del-M pisze świetne teksty, ma świetne bity i jest głosem swojego pokolenia. Bacznie obserwuje rzeczywistość, nie unika wątków filozoficznych. Jego wizja muzyki jest spójna i obiecująca.

"Dziecko we mgle" - historia zepsutego termostatu

"Dziecko we mgle” to najnowszy singiel artysty, zapowiadający jego pierwszy krążek. Album "Dzieci we mgle" ukaże się 10 maja.

- Pierwszy raz w tak luźnej, wręcz dowcipnej formie udało mi się opowiedzieć o czymś, co mnie denerwuje. Wszystko zaczęło się od termostatu w hotelu, którego nie umiałem obsłużyć, a chciałem, żeby było mi chłodniej. Naklikałem wszystkie włączniki i nie zadziałało. Wreszcie musiałem otworzyć okno - śmieje się raper. - Ten numer jest też ciekawy pod kątem bitowym, miał kilka wersji i dał nam pole do zabawy. To chyba najbardziej eksperymentalna rzecz, jaką Szogun wyprodukował dla mnie.

Del-M - Dziecko we mgle | Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Pechowa "Mantra"

Jak dotąd artysta opublikował dwie piosenki promujące jego debiutancką płytę. Jedna z nich - "Mantra" - bezpośrednio nawiązuje do konkursu Czwórki. - To był ostatni numer, który zrobiłem, żeby móc wysłać zgłoszenie. Położyłem wokale na jakimś podkładzie i wysłałem do mojego producenta, wyraźnie zaznaczając, że mamy czas do północy - wspominał w Czwórce Del-M. - Oczywiście to się nie udało, więc na szybko znaleźliśmy inny numer i zgłosiliśmy się do "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Wtedy byłem przekonany, że to właśnie przez ten utwór nic nie uda mi się wygrać.   

Posłuchaj
21:10 CZWÓRKA Stacja Kultura - del m 11.04.2024.mp3 Del-M nowym singlem "Dziecko we mgle" zapowiada debiutancką płytę (Stacja Kultura/Czwórka) 

Jaka będzie debiutancka płyta Del-Ma?

"Dzieci we mgle" to 11. wydawnictwo w historii audycji "Będzie głośno!".  - Myślę, że na tej płycie będzie sporo zaskoczeń, zwłaszcza dla słuchaczy, którzy nie grzebią w eksperymentalnych rejonach rapu - mówi Del-M. - Kiedy dziś słucham demówek i porównuję je z wersjami, które znajdą się na płycie, widzę jaki progres osiągnęliśmy w produkcji. To oczywiście zasługa Szoguna, który potrafi te bity mistrzowsko wykręcić. 

Zobacz także:

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Gość: Del-M (Marcin Jankowski) 

Data emisji: 11.04.2024

Godzina emisji: 11:15

kul/mpkor