AudioFeels: kolędujemy, ale nie standardowo

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 11:40
Żeby tworzyć muzykę AudioFeels nie potrzebują instrumentów, wystarczą im struny głosowe. Reprezentanci stylu "vocal play" dla swoich fanów przygotowali świąteczną niespodziankę.
Audio
  • AudioFeels opowiadają o płycie "Świątecznie" i planach na przyszły rok (Czwórka/Poranek OnLine)
Marcin Illukiewicz i Jarek Weidner z AudioFeels przyznają, że ich nowa płyta stawia na głowie polskie kolędy i świąteczne przeboje
Marcin Illukiewicz i Jarek Weidner z AudioFeels przyznają, że ich nowa płyta stawia na głowie polskie kolędy i świąteczne przebojeFoto: Wojciech Kusiński

- To prezent dla tych, którzy nie boją się wywrócić tradycji kolędowania do góry nogami - śmieją się członkowie AudioFeels. - Na płycie "Świątecznie" przedstawiamy własne, często wywrotowe, wersje kolęd oraz świątecznych piosenek ze świata.

- Część utworów, która trafiła na płytę znajduje się w naszym stałym repertuarze. Resztę wyselekcjonowaliśmy naszym stałym kluczem, czyli po prostu wybraliśmy swoje ulubione kompozycje - mówi Jarek Weidner. - W trakcie pracy nad tym albumem przypomnieliśmy sobie, jak piękne są polskie kolędy, ale też zdaliśmy sobie sprawę, że brakuje nam takich okołoświątecznych, radosnych piosenek.

Na płycie "Świątecznie" pojawili się także znakomici goście. Z grupą AudioFeels zaśpiewali: Natalia Kukulska, Monika Borzym, panowie z Affabre Concinui oraz dziewczęta z chóru Puellae Orantes. - Żeński zespół wokalny pochodzi z Tarnowa i spotkaliśmy się z nim przy okazji koncertu, który odbył się rok temu - opowiadają goście "Poranka OnLine". - Wtedy także śpiewaliśmy kolędy i pastorałki i stwierdziliśmy, że na tyle fajnie nam to wychodzi, że może warto zarejestrować te wspólne wykonania.

W listopadzie grupa świętowała "5 i pół-lecie" istnienia. Z tej okazji w Poznaniu odbył się koncert, podczas którego z AudioFeels zaśpiewał Mietek Szcześniak. Jak się okazuje był to dopiero początek współpracy wokalisty z zespołem. - Utwór "Twoja miłość" Mietka był drugą w historii AudioFeels kompozycją, którą przearanżowaliśmy na nasze potrzeby - wspomina Marcin Illukiewicz. - Postanowiliśmy zatem zaprosić twórcę oryginału na nasze urodziny. W ramach rewanżu Mietek zaprosił nas na swój warszawski koncert. Niewykluczone, że zaowocuje to jakimś większym wspólnym projektem, bo rola bandu podkładowego dla takiego wokalisty bardzo nam się spodobała.

Rozmówcy Justyny Dżbik zdradzili także szczegóły swojego najnowszego przedsięwzięcia. - Zostaliśmy zaproszeni do udziału w koncercie świątecznym w katedrze w Pelplinie. Wystąpimy tam z repertuarem przeranżowanym na nasz zespół i orkiestrę symfoniczną. Czujemy, że będzie to dla nas duże wyzwanie - deklarują AudioFeels.

Koncert odbędzie się 20 grudnia o godzinie 19.00 w Pelplinie. 24 grudnia pokaże go Telewizja Polska.

(kul)

Marcin
Marcin Illukiewicz i Jarek Weidner z AudioFeels oraz Justyna Dżbik w studiu Czwórki
Zobacz więcej na temat: Czwórka Justyna Dżbik MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Billy Corgan: reaktywując The Smashing Pumpkins byłem bardzo naiwny

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 11:00
The Smashing Pumpkins - legenda amerykańskiej alternatywy zagrała na OFF Festivalu, a lider formacji, Billy Corgan zdradził nam dlaczego nie ceni portalu Pitchfork ani współczesnej sceny "indie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Szczygielski: na 365 dni w roku Filipinki grały 320 koncertów

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 16:15
Nie dość, że były pierwszym polskim girlsbandem, to jeszcze koncertowały jak świat długi i szeroki. Płyty Filipinek ukazywały się w Związku Radzieckim i w USA, a teraz do księgarń trafiła pierwsza biografia zespołu napisana przez Marcina Szczygielskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magnificent Muttley: festiwale dały nam pewność siebie

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 13:30
Niesamowita energia. mocne fiffy i nagroda "Boarder Breaker" dla zespołu z największą szansą na zagraniczną karierę - Magnificent Muttley wyrastają na największe objawienie polskiej sceny alternatywnej ostatnich lat.
rozwiń zwiń