Zatrzymać pijanych kierowców

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2014 18:42
Nieodpowiedzianych kierowców, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu, nie ubywa. Odszkodowania dla ofiar spowodowanych przez nich wypadków, pochłaniają rocznie ogromne sumy pieniędzy.
Zatrzymać pijanych kierowców
Foto: Glow Images/East News

Wsiadając, po spożyciu alkoholu za kierownicę samochodu, narażamy nie tylko swoje życie, ale również innych uczestników ruchu. Niestety, wielu zdaje się o tym nie pamiętać, i ostatecznie pijani kierowcy są zobowiązani płacić rocznie z własnej kieszeni około 45-50 mln zł odszkodowań dla poszkodowanych w wypadkach - wynika z szacunków przeprowadzonych przez PIU.
Czytaj także: Nowy sposób na pijanych kierowców - zabranie prawa jazdy <<<

O tym, jak walczyć z tą plagą, porozmawiamy w poniedziałkowe popołudnie z ekspertką, psycholog transportu Dorotą Bąk-Gajdą ze Szkoły Wyżdzej Psychologii Społecznej w Warszawie.  z SWP.

Na audycję "4 do 4" zapraszamy od poniedziałku do piątku, od godz. 13.00 do 16.00.

(kd)

Zobacz więcej na temat: alkohol Czwórka motoryzacja
Czytaj także

Alkomat - niezbędnik każdego kierowcy?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 18:00
Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów alkomatów. Te najtańsze są najczęściej jednorazowe i kosztują kilkanaście złotych. Najdroższe to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy PLN. Łączy je jedno - każdy kierowca powinien zaopatrzyć się w ten sprzęt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Walka z pijanymi kierowcami to temat zastępczy

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 18:20
- Koncentracja całej uwagi służb na problemie pijanych kierowców nie poprawi dramatycznej sytuacji na polskich drogach. Zamiast uderzać w jedną grupę, należy podjąć działania, które kompleksowo wpłyną na nasze bezpieczeństwo - powiedział w Czwórce Janusz Popiel, prezes stowarzyszenia Alter Ego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zanim ruszysz, zbadaj się alkotestem

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2014 09:49
W piątkowym "Czwartym wymiarze" porozmawiamy m.in. o alkomatach, które wbudowane są w samochód i nie pozwalają kierowcy odpalić silnika, jeśli wcześniej nie zbada swojego poziomu trzeźwości.
rozwiń zwiń