Polskie Radio
Section05
alkohol

Browar sprzed 5000 lat odkryty w Egipcie. Mógł wytwarzać tysiące litrów piwa

Egipskie ministerstwo do spraw starożytności poinformowało, że może to być najstarszy na świecie browar o dużej produkcji. Jego pozostałości zostały odkryte przez egipskich i amerykańskich archeologów w Abydos, ponad 450 kilometrów na południe od Kairu.
Zobacz więcej na temat:  piwo produkcja kulinaria religia starożytność Egipt archeologia odkrywcy HISTORIA Afryka Bolesław Prus NAUKA literatura książki napoje alkohol

TYLKO U NAS "Mroczna strona branży przewozowej". Paweł Kurek o kulisach pracy kierowców

- Informacje, jakie udało mi się zebrać do reportażu, są porażające, momentami nie byłem w stanie uwierzyć, że ta praca może tak wyglądać - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kurek (portal PolskieRadio24.pl), odnosząc się do materiału o pracy kierowców busów jeżdżących na długich, najczęściej międzynarodowych trasach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo gospodarka polska Antoni Trzmiel narkotyki alkohol samochód

REPORTAŻ Alkohol, narkotyki i przemęczeni kierowcy. Mroczne strony branży przewozowej

"Niech pan zrobi wszystko, aby firmy musiały mieć tachograf i dwóch kierowców, wtedy ludzie nie będą ginąć" - napisał do mnie jeden z kierowców, gdy zbierałem materiały do reportażu o transporcie busami. Okazuje się, że morderczy czas pracy busiarzy to niejedyny grzech tej branży. Niektórzy z nich nie stronią od alkoholu w oczekiwaniu na kolejny kurs, są też tacy, którzy sięgają po narkotyki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja narkotyki alkohol wypadek samochód