Splash - pomaga też polskim dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 16:00
Splash to wyzwanie, które robi furorę wśród użytkowników internetu.Tę formę zbiórki charytatywnej postanowiła wykorzystać Fundacja Omega-Pomagamy - by pomóc Kacprowi.
Audio
  • Reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze "Kubeł zimnej wody" (Czwórka/4 do 4)
Splash - pomaga też polskim dzieciom
Foto: Glow Images/East News

Kacper ma zaledwie 4 lata, choruje na rzadki nowotwór. Za sobą ma już trzy chemie, dziś jedyną szansą by uratować mu życie jest przeszczep GMA. By wykonać ten zabieg brakuje jeszcze 50 tysięcy. Na szczęście są ludzie, którzy chcą pomóc choremu maluchowi.

Zbierać fundusze na leczenie i rehabilitację dzieci nie jest łatwo. W pomoc Kacprowi włączają się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w warszawskim Ursusie, wykorzystując do tego akcję splash.

- By zbierać pieniądze dla Kacpra wykorzystujemy splash, który przyszedł z zagranicy - wyjaśniają. - Gdy przyjmujemy wyzwanie oblewamy się wodą i wpłacamy na konto chłopca 10 zł, gdy nie oblewamy się wodą wpłacamy na pomoc 100 zł. Wszyscy zaangażowani nominują kolejne osoby zachęcając je by włączyły się w akcję pomocy Kacprowi.

Organizatorzy zbiórki funduszy na przeszczep dla Kacpra zachęcają do pomocy również celebrytów, już zaangażowani są sportowcy. Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu "Kubeł zimnej wody".

Zobacz także: Reportaże w Czwórce <<<

Reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze "Kubeł zimnej wody" został zrealizowany w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

(pj/kul)

Czytaj także

Polska okiem Brazylijczyka

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 18:30
W Brazylii mieszka liczna polonia. Niektórzy z Brazylijczyków o polskich korzeniach przybywają do rodzinnego kraju swoich dziadków i pradziadków. Przyznają, że Polska ich miło zaskakuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcelina, która uczy dzieci judo

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 17:00
- Trzeba kochać to, co się robi. A ja uwielbiam pracować z dzieciakami - deklaruje bohaterka reportażu Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej.
rozwiń zwiń