Ładniejsi mają lepiej w życiu? Odpowiada chirurg plastyczny

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2013 16:20
Z różnych badań wynika, że ludziom ładniejszym przypisujemy wyższą inteligencję, dodajemy wartość domniemaną – mówił dr Dariusz Tarczyński, odpowiadając na pytanie – operacje plastyczne to próżność, czy skuteczny sposób na kompleksy?
Audio
  • Lek. med. Wojciecha Marusza i dr Dariusz Tarczyński opowiadają o chirurgii plastycznej (Czwórka/ "4do4").
Ładniejsi mają lepiej w życiu? Odpowiada chirurg plastyczny
Foto: Glow Images/East News

Pacjenci dr Wojciecha Marusza przychodzą do niego, bo chcą cofnąć czas. – Czterdziestolatkowie nie chcą zobaczyć w lustrze nowej osoby, ale siebie dwudziestoparoletniego.
Natomiast młodsze pacjentki przychodzą z kompleksami, ośmielone informacją, że usta można zmienić w piętnaście minut.
Według doktora za 5-10 lat zabiegi medycyny estetycznej będą naturalne, jak naturalny i oczywisty dla kobiet jest dzisiaj makijaż.
– Jeszcze sto lat temu, malowanie ust było zarezerwowane tylko dla kobiet lekkich obyczajów. Dzisiaj każda kobieta maluje usta. Standardy się przesuwają - mówił w audycji "4 do 4".
– Te standardy wyznaczają media. To one rządzą, pokazują co jest modne – dodaje dr Dariusz Tarczyński, psycholog biznesu i specjalista od wizerunku i jednocześnie podkreśla, że możemy poprawić swój wizerunek nieoperacyjnie. – Poza ingerencją medyczną, możemy zadziałać odpowiednim ubraniem i gestykulacją.

O tym, czym jest medycyna estetyczna i dlaczego warto poddać się zabiegowi upiększania słuchaj w audycji Krzysztofa Grzybowskiego.

jl

Zobacz więcej na temat: Czwórka medycyna psychologia