Jak wygląda idealna damska torebka? Odpowiada Ania Kuczyńska

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2011 15:20
To bardzo ryzykowne i bardzo trudne. Prawdziwe wyzwanie: zaprojektować idealną damską torebkę. Chyba, że taka w ogóle nie istnieje… Ania Kuczyńska odważyła się i zmierzyła się z tym zadaniem.
Audio Każda kobieta ma swoje pomysły na to, jak powinna wyglądać idealna damska torebka. Powinna być pojemna, skórzana, nieprzemakająca i z odpowiednią ilością schowków, a może niewielka, kolorowa i na długim pasku? Zanim więc Ania Kuczyńska zaprojektowała idealną damską torebkę – zrobiła badania rynku.

- Uważam, że jest tyle gustów i potrzeb, charakterów, że w sumie musiałam zaprojektować aż trzy torebki – opowiada Ania Kuczyńska, projektantka mody, która stworzyła „idealną damską torebkę”. – Kuczyńska podzieliłam kobiety na trzy grupy wiekowe. – Potem dopiero zaczęłam spełniać jakoś ich oczekiwania – mówi Kuczyńska. – Ale zawsze będzie jakieś "ale".

Karkołomne zadanie

Kuczyńska podjęła się tego karkołomnego zadania, bo jak twierdzi, po prostu lubi projektować akcesoria. W swoich liniach ma mnóstwo dodatków: torby, etui. – Wydawało mi się interesujące, móc zrobić projekt zamknięty w ramach czyjegoś pomysłu, czy marzenia – opowiada projektantka.

Do pracy zabrała się jednak profesjonalnie: zaczęła od "badania rynku". W tworzeniu torebki doskonałej pomógł Kuczyńskiej bowiem sondaż. Ankieterzy pytali kobiety w różnym wieku o ich "torebkowe preferencje".

Idealna torebka jednak istnieje

- Okazało się, że młode kobiety potrzebują torebki "na wyjście", te w średnim wieku takiej, w której zmieszczą całe swoje życie i jeszcze kosmetyczkę, a jeszcze starsze panie – noszą torby eleganckie, które będą dobrze wyglądały o każdej porze dnia i nocy – mówi Kuczyńska.

Projektantka wybrała niektóre opisy, stworzone przez kobiety podczas sondażu i tym inspirowała się podczas tworzenia torebki idealnej. Tak powstały trzy torebki: dla studentki, pracującej i aktywnej mamy oraz bizneswoman. Dwie z trzech torebek Ani Kuczyńskiej mają wspólną cechę: ściągane, spore worki, w których są kieszenie. Każda z nich nosi także imię kobiety, której opis najbardziej przypadł do gustu Kuczyńskiej, np. torebka "Maja".

– Myślę, że te projekty najlepiej odzwierciedlają potrzeby kobiet na różnym etapie życia – podsumowuje Kuczyńska.

(kd)

Zobacz więcej na temat: mod
Czytaj także

Jak zwrócić na siebie uwagę brzydotą?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2011 10:00
Skarpetki do butów na obcasie i wielobarwne hawajskie koszule w kwiaty, czyli dziwne, brzydkie i kontrowersyjne trendy w modzie, lansowane przez stylistów z determinacją godną lepszej sprawy - w audycji "Pod lupą".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moda plażowa: wracają kostiumy z lat 50.

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2011 16:36
Bez czego nie można się obyć na plaży? Co wybrać: japonki czy zwykłe sandały? Kapielówki, a może hawajskie spodenki? Na te pytania w audycji "Pod lupą" odpowiada Wiganna Papina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dżinsy na każdą okazję? Tak!

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2011 14:27
– Swego czasy dżinsy kojarzone były tylko z cowboyami. Dziś nawet w firmach, w których obowiązuje dress code są one dopuszczalne – zauważa stylistka Wiganna Papina
rozwiń zwiń