Moda plażowa: wracają kostiumy z lat 50.

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2011 16:36
Bez czego nie można się obyć na plaży? Co wybrać: japonki czy zwykłe sandały? Kapielówki, a może hawajskie spodenki? Na te pytania w audycji "Pod lupą" odpowiada Wiganna Papina.
Audio

Niezależnie od figury, jaką mamy, na rynku można znaleźć kostium kąpielowy dla siebie. Fasony, które są dostępne w większości sklepów pozwalają zatuszować niedoskonałości  figury i eksponować jej atuty.

– Moda idzie do przodu ale trochę także się cofa. Dzięki temu, jeśli mamy obfite kształty, możemy wykorzystywać fasony bardziej zabudowane, które były modne w latach 50. – tłumaczy Wiganna Papina, stylistka. – Takie stroje sprawdzają się znakomicie i nie są niemodne.

Zawsze też można się "ukryć" za pareo, czyli sporą, wielobarwną chustą, przewiązaną na biodrach. – Jeśli któraś z pań dostrzega u siebie wiele wad – poleca stylistka – sprawę rozwiąże także kostium jednoczęściowy.

Mężczyźni także powinni zadbać o swój plażowy image. W konfrontacji bokserek z kąpielówkami, zdaniem stylistki, zdecydowanie wygrywają spodenki. – Takie zwykłe "majtki kąpielowe" nigdy mnie nie przekonywały – mówi Wiganna Papina. – Już samo słowo majtki jest obrzydliwe! Więc zdecydowanie bokserki, ewentualnie dłuższe hawajskie spodenki.

Niemałe znaczenie ma także… plażowe obuwie. Japonki? Sandały? Co wybrać? – Gumowe japonki, tzw. "basenówki" są trochę słabe… - zastanawia się Wiganna Papina. – Ale nie japonki jako takie. Rozumiem, że facetów drażni w tym fasonie obuwia element między palcami, ale są różne fasony i rodzaje. Bo oprócz wygody chodzi o to, by na plaży było też ładnie i estetycznie.

- Zdarza się, że panowie, którzy są bladzi, mają wielkie brzuszyska i spadziste ramiona siedzą i komentują wygląd innych – opowiada Papina. – Takich panów ja zapraszam do lustra.

Więcej na temat plażowej mody słuchaj w audycji "Pod lupą". Wystarczy kliknąć w ikonkę dźwięku w ramce po prawej stronie materiału.

(kd)

Zobacz więcej na temat: mod moda
Czytaj także

Polacy wolą Bałtyk

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 08:29
W zeszłym roku 42 proc. Polaków wybrało na wakacyjny urlop Polskę. W tym roku - jak wynika z sondażu instytutu ARC Rynek i Opinia - wakacje w kraju chce spędzić 55 proc.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hiszpańskie plaże pozbawione piasku

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 02:20
Odpoczywających w nadmorskich kurortach pod Barceloną czeka opalanie na dziwnych plażach - bez piasku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najpiękniejsze włoskie plaże są na Sardynii

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2011 19:40
Włoska Liga Ochrony Przyrody i Klub Turystyki ogłosiły listę najpiękniejszych plaż i wybrzeży. Na pierwszym miejscu znalazła się ponownie miejscowość Pollica.
rozwiń zwiń