"Buntownicy i lojaliści" według Greena

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 08:45
19 kwietnia do sklepów trafił debiutancki album reprezentanta łódzkiej sceny rap Greena, zatytułowany "Buntownicy i lojaliści". W produkcji krążka udział wziął O.S.T.R., a główny bohater całego zamieszania pojawił się w studiu Czwórki i opowiedział o swoim wydawnictwie.
Audio
Green
GreenFoto: mat. prasowe

Na debiutancki album rapera składa się 17 utworów. Zdecydowaną większość, bo aż 15, wyprodukował sam O.S.T.R., autorem dwóch pozostałych bitów na płycie jest Quiz, sprawdzona marka na rynku, człowiek mający za sobą całą rzeszę zagorzałych fanów podziemia.

 - To mój pierwszy legalny krążek i jestem z tego bardzo dumny - deklaruje gość Rudejnacji i Dużego Pe. - W pewnym sensie to spełnienie moich marzeń i cieszę się, że pomogli mi w tym ludzie, z którymi pracuję już od dawna.

Gościnne zwrotki dograli O.S.T.R., Hades, (obaj w jednym numerze, jest to ich pierwszy wspólny featuring, po wydaniu "HAOS'u" w Asfalcie). Prócz tego wokali użyczyli wracający po kilku latach przerwy Gres oraz W.E.N.A., który zdaniem osób wtajemniczonych w projekt zostawił u Greena na płycie zwrotkę życia.

 - Tytułowi "Buntownicy i lojaliści" to wszyscy moi znajomi, Wasi znajomi, inni ludzie i my sami - mówi Green. - Płyta ma formę koncept albumu i jest podzielona na dwie części. Pierwszą dedykowałem buntownikom, drugą poświęciłem lojalistom.

Materiał muzyczny przeplatają tematyczne skity, w których użyto fragmentów starych polskich kronik filmowych. Poszczególne skity znakomicie wprowadzają w klimat kolejnych numerów. Ich autorem jest oczywiście O.S.T.R. Na gramofonach wystąpiły takie postacie jak: Dj Kebs, Dj Grubaz, Dj Mixair. Każdy z nich zaprezentował się inaczej; z pomysłem i w swoim unikalnym stylu.

Więcej o krążku i planach Greena dowiesz się słuchając nagrania z  "Czterech Gramów" .

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka hip-hop MUZYKA

Czytaj także

Grubson i BRK o finale trasy Sizeer Music On Tour

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2013 13:19
Na zakończenie wiosennej trasy Sizeer Music On Tour ekipa "Grubego Brzucha" przygotowała niespodziankę. 20 kwietnia w warszawskim klubie Odessa odbył się Gruby Finał. Na jednej scenie zagrali zaproszeni goście z USA - Alchemist i jego kolega po fachu Chip-Fu - oraz rzecz jasna gospodarze wieczoru - GrubSon i BRK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pionierskie połączenie: L.U.C. i Motion Trio

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2013 14:00
L.U.C. właściwie przyzwyczaił nas już do tego, że spodziewać się można po nim wszystkiego. Mimo to najnowszy projekt z jego udziałem też zadziwia i brzmi znakomicie.
rozwiń zwiń